bugün

Hayatını boşa geçirmektir, hiç bir şey için geç değildir ve önemli olan ilk adımı atmaktır.

Mesela bir fotoğrafçılık kursuna gidebilirsiniz ya da yazılım dili öğrenebilirsiniz.

Bakın benim teyzem hemşire geçen yıllarda fotoğraf kursuna gitti ve şuan ayda iki bin ₺ ek geliri var.
Parası olanın görgüsü ve bilgisi artar. O zaman da mevcut hükümetin işine gelmeyen seçmen olur.

1400 iyidir.
Hayatta paradan daha önemli şeyler de vardır. (bkz: Sağlık)
Elimizdekilerin kıymetini bilelim.
kimse kusura bakmasın ama, bu kadar adam boyun eğmese 3-5 ay s*ke s*ke o asgari ücret artar. ama alan memnun veren memnunsa yapacak birşey yok.

Ben verilen maaşları beğenmediğim için 6 aydır boşta geziyorum. Bence evde oturarak kardasınızdır asgari ücret alacağına.
şu anki ücretle bu şartlarda mucizeyi gerçekleştirmektir. hele istanbul'da asgari ücretle yaşayanlar imkansızı başarıyor. umarım en az 2000 olur.
eşeğe de saman veriyorlar. açlıktan ölmesin, bir sürü iş yapsın.
Akp politikalarının ürünüdür.
15 yıl önce başa geçtiklerinde ücrette gelir dağılımı eşitsizliğini kaldıracağız dedikleri tamda buydu.
Birgün herkes asgari ücretli olacak.
sevdiğim kız bile bugün bu ücretle çalışırsan evlensek bile ayrılırıza getirdi. bu hayattaki en büyük şanssızlığım 31 yaşında bir erkek olarak bu ücrete talim olmaktır. 8 yıldır mağaza satış danışmanlığı yapıyorum. bildiğim baska bir is yok. napalim amk napalim. kötü yollara mi düşelim para kazanmak icin.

hadi ben okumadım meslek sahibi de olamadım bu benim hatam. ulan arkadaş ülkenin yarısı bu ücretle çalışıyor zaten. onlarda mi vasıfsız onlar da mi kafasız boş beleş tipler?

bence temel sorun sistemin sizi bu ücretle talim etmesidir . sistem okusanda okumasan da sana bu ücretten fazlasını reva görmüyor. aileden zengin veya ensesi kalın bir tanıdığın yoksa.

la arkadaş 6 yıldır evlenemiyorum. asgari ücretle bir sikim de biriktiremiyorum eve bakıyorum çünkü.

e napalim ölelim mi amk namusumuzla it gibi çalışıp vasıfsız damgası yiyip hem kız vermiyorlar hem insan yerine koymuyorlar. napalim nee?
Zordur. Kolay değildir. Özellikle de tr'de.
Ne desen haklısın kardeşim. Allah yardımcın olsun. Ben iki tane üniversite bitirdim işsiz kaldım. Şu anda yapılacak tek iş beden işçiliği diyor. Yalnız değilsin. Bir yakınma durumu.
bu olayda ters giden birşeyler var.

bu işin bazı psikolojik hatalarından bahsedeceğim, ama öncelikle klişelerle başlamam gerekecek.

1.si, bu karı seni tamamen parasal anlamda önemsiyor. zira gerçek anlamda kurulan duygusal bağlarda paraya asla yer verilmez. gerçekten bu durumdan rahatsız olup üzülüyorsan, tüm boşa giden zamanlarını ve kaynaklarını zor da olsa sonlandırmak senin yararına olacaktır. onunla daha fazla birlikte olarak karadeliğe gezegen atmaya devam ediyorsun çünkü. bir süre sonra kötü giden psikolojinle de, bu olayın dozunu iyice arttıracaksın.

2.si de, tamamiyle acı ama bir o kadar da gerçek ki, nöronsal ve elektriksel ağların ne yazık ki o karıya yöneliyor. yokluğunun verdiği aşırı dozda keyifsizlik, mutsuzluk bir süre hayat kaliteni düşürecek, ve etkisi hemen dinmeyecek.

ikili ilişkiler psikolojisine değinirsek ise, üzgünüm ama bu karıyı cinsel anlamda sana yönlenmesini sağlayamamışsın. herhangi bir özelliğin, ya da herhangi bir zamanda herhangi bir hamlen de onu senden bu konuda uzaklaştırmış olabilir. uzun süreli bir ilişkiniz varsa, bunu bitirmeyi göze alamayıp olayı tamamen parasal menfaate dönüştürmüş olabilir. belki de başından beri senden etkilenemediği için paranla ilgileniyor olabilir. sorunun kaynağını net olarak çıkaramıyorum ama, sorun kesinlikle para değil. sorun, kesinlikle ve kesinlikle sana cinsel anlamda ilgi duymaması.

şimdi bu dangalak ikidebir cinsellik diyor, olayı sex'e çekmeye çalışıyaah yoyee xd diyebilirsiniz. be akıllılar, aşk denen zanaat-ı varlığın aslında cinsellikle doğrudan bir bağlantısı olduğunu, ve herhangi bir telkin, beden dili, ses tonu ve dış görünüş gibi etkenlerin de nasıl tetiklediğini ben kanıtlamıyorum, psikoloji bilimi kanıtlıyor. hadi onu da s*ktir edelim, 2 hayatta kalma amacımızın birinin üremek olduğunu söylememe gerek bile yok. çünkü bunları farkedemeyecek kadar andaval olduğunuz için pek de önemsediğim söylenemez. o yüzden açıklamaya fazla tenezzül etmem, ama hadi bu kadarı da benden olsun.

ben kaçtım, iyi geceler.
Akp sayesinde Asgari ücret artik emeğin karsılığı değil işverenin kendinde gördüğu bir haktır.
Usta kalfa çırak ayrimi yok artık
işinize gelirse diyor hepsi.
Teşekkürler reis.
Allah herkese yardım etsin valla çok zordur. Nasıl geçinir insanlar bu devirde . Bırak çocuk okutmayi.
2700 falan maaş almaktır aylık. kişi evli değilse esenyurt'ta çok uyguna ev bulabilir belki. evliyse biraz zor ama başka yerlerden gelirler varsa öyle geçinilebilir ve artabilir de belki.
şimdi araştırdım en ucuz kira esenyurt'ta değil sancaktepe'deymiş.
Istanbul'da ev kiraları kaç para?
istanbul Kiralık Daire Fiyatları
istanbul ilçeleri Fiyat Aralığı Ortalama Fiyat
Beşiktaş Kiralık Daire 2.473 - 4.121 TL 3.297 TL
Şişli Kiralık Daire 1.687 - 2.811 TL 2.249 TL
Kadıköy Kiralık Daire 1.658 - 2.763 TL 2.210 TL
Sarıyer Kiralık Daire 2.414 - 4.023 TL 3.218 TL
Hele pandemiden önce kim bilir kaç liraydı?
biz niye şişli'de oturmamışız acaba?
şişli'de yaşasam mı büyüyünce ne?
görsel
Köleliğin özgür irade gibi gösterildiği yaşam biçimi.
10 sene önce falan olsa kurtarırdı ama şuan o parayla hiç bir şey yapamazsın. asgari ücretle evlilik hiç olmaz.