bugün sık sık karşılaştığım bir türlü anlam veremediğim durumdur. ya insanlar asgari ücretle geçinip bu paraları biriktirip telefon alabiliyorlar ya da gerçekten bilmiyorum bununla ilgili aklıma neden sorusuna cevap gelmiyor.
görsel
Ayranı yoktur içmeye atla gider s.... ya atasözünün cuk oturduğu durumdur.
bu işler böyledir. yemezsin içmezsin o telefonu televizyonu salonda şık duracak mobilyayı arabayı bir şekilde alırsın. sonra başına bir şey gelecek diye korkarsın. sonra daha senin korkuların bitmemişken aldığın mal değerini yitirir. üst versiyonları çıkar. bu sefer onları almak için didinirsin. karına bir çiçek, bir kutu çikolata almazsın. öğlen yemeklerinde karnını doyurmazsın. ay sonunda cebinde 20 tl kalır ama o telefonu bir şekilde alırsın.
Evkurdan 48 ay taksitle aldığından sorun teşkil etmemektedir onun açısından.
On liraya kitap almayandır .
her gün özellikle toplu ulaşım araçlarında çokça dikkatimi çeken durumdur. başlar önde, eğik ve o bilmem kaç bin tl verilmiş koca ekranlı telefonuna bakıyor herkes. kullandıkları telefon kendi maaşlarının kat kat üstünde ayrıca. nasıl almayı başarıyorlar şaşıyorum doğrusu.
(bkz: işte bunlar hep özenti)
40 gün kadar bu gruba dahildim iş değiştirmem münasebetiyle ve maaşımın artması dolayısıyla artık değilim..
Sıradan bir android telefonun işini göreceğini bilir ama amaç gösteriş tabi. Bir ay sonra iphone 7 çıksa onu da alır.
vurduruyordur.
farzdır. dinimiz en iyiyi kullanmayı emreder.