bugün

artık ununu elemiş eleğini asmış yazar havalarındalardır. eskiden çok entry girmiş ama artık çok az yazmaya başlamışlardır. hepsi olmasada bi kısmı bunu karizma unsuru haline getirmeye başlamıştır. işin garibi bu kişiler hakkaten de prestij sahibi olup sürekli atı oy alırlar. bakarsınız geçmişine, en beğenilenleri çok esaslıdır hemen oy verirsiniz. ayrıca, son aylarda sadece 2(yazıyla iki) entry girmiştir ve onlarda bakınızdır.

ama öyle bi afra tafrası vardır ki, sanki sözlükteki tüm yazılar ona aittir. ha tabi ki zamanında sözlüğe katkıları olmuş, yararı dokunmuştur ama eskiden bikaç yüz tane vasat entry girmiş olan yazarlarada buradan selam ederim. *
artık bizden geçti yeni nesillerin önünü açalım diyen, büyük abi triplerinde ki yazarlardır. genellikle gereksiz başlık açmazlar, boş yorum yapmazlar. karma hevesleri yoktur içlerinden geleni yazarlar, doğru yazarlar, düzgün yazarlar. fakat yok mudur bunlarında içi fos olanları, illa ki vardır.

(bkz: eski toprak bir başka)
belki de işe girmiş yazardır... **
torunlarına temiz bir sözlük bırakmayı kafasına koymuş yazardır.

(bkz: ben çocukken buralar yemyeşildi)
nicelik durağını geride bırakarak, nitelik durağında bir sonraki hattın vasıtasını bekleyen yazardır. olgunlaşma serüveni devam etmektedir.
doğal afetlere dayanıklı paslanmaz ve çizilmez yapıdaki teflon karizmadır. karizmanın bünyeye nasıl yapıştığı araştırma konusudur.
açılmakla kalmayan bir de sol frame de ısrarla üst sıraları zorlayan başlıklardan sonra yapılması farz olan karizmadır.

(bkz: 10 saniyeden fazla kesintisiz devam eden osuruk)

ne lan şimdi bu? bu başlığı açana da altını doldurana da yuh. sivilceli ergenlerle sözlükte köşe kapmaca oynuyoruz resmen. sonra da kalkıp artık az entry giriyorsunuz diye bir de ayar vermeye kalkışırlar. şimdiye kadar girilenlerle adam olmamışsanız, bundan sonra girileceklerle hiç olmazsınız.
Efenim yeni nesillerin aynı şeyleri tekrar etmesinden dolayı sıkılmış yazarın karizmasıdır.

Bu karizma dahilinde öyle ota b.ka yazılmaz. artık belli bir yazı (sizin deyiminizle entry) sayısına ulaşıldığı için ağır başlı olmak gerekir. bu yaşlanmak gibidir... yazar kişisi artık kendine bir yol çizmiş ve bu doğrultuda yazılar yazmakta,fikir belirtip mizah yapmaktadır.

Bu yazarların bir yazısı bazen 10 kaplan gücündedir. afraları tafraları yoktur. mümkün olduğunca az kişi ile muhattap olunur.

Kısaca özetleyelim. Eğer bir yazar sözlüğe yeni girdiyse bebek, 500 yazı girdikten sonra çocuk, 1000 yazı girdikten sonra ergen, 2000 yazı girdikten ve kayda değer (iyi tepki almış yüksek tirajlı) başlıklar açtıktan sonra artık yetişkindir. Bunun daha üst düzeyleri (3500 yazı vesaire...) yaşlıdır, moruktur.

not : hesaplar kabataslak yapılmıştır. Hata varsa :

(bkz: hatasız kul olmaz)
*
kaymak tabaka diye tabir ettiğimiz(!) yazarlardır. karizmadan değil kaymağı sevmelerinden kaynaklanır.
- abi iki haftadır hiç entry girmemişsin?
- entry mi! güldürme beni evlat, entry de neymiş!
- peki neler yapıyosun abi son zamanlarda?
- bol bol yunus emre ve mevlana kıraat ediyorum, hakikat deryasında kulaç atıyorum senin anlayacağın...
- abi o değil de, biri nickaltına çok ters entry girmiş, belki gözünden kaçmıştır diye söylüyorum...
- ne! kimmiş o allahsız! aç sözlüğü hemen, aç!