bugün

(bkz: peki ya allah varsa) *
allah yok din de yalan zaten. ateist değilim hatta namazında niyazında bir müminim. bi siktirin gidin ya.
o her şeyi mantığa dayandıran aklınız allahın varolmadığına nasıl inanmaya kasar anlamıyorum. bütün bu evrenin bir yaratcısı olmalı ve o da allahtır. bi yaratıcı olmadığına inanmayı o beyniniz nasıl hazmediyo. her yerde kafamız çalşıo falan diye gezio da bu tip insanlar ondan diyorum.
bakınız; ''ben bir gerizekalıyım'' demenin alternatif yolları.
--spoiler--
hz ali r.a demiş; ben biliyorum ki allah var. ahiret de var. buna nisbeten ben islamın bana emrettiği gibi içki içmiyor hırsızlık yapmıyor, başkasının namusunu kirletmiyorum. bunun karşılığında da allah bana rızasını ve cennetını vereceğini söylüyor. üstelik dünyada da bu tür kötü şeyleri yapmadığım için tüm kapılar da bana açılıyor. insanlar bana güveniyor.. namazlarımı kılıyorum hergün ki bu da bana düzenli yaşamamı sağlıyor. diyelim ki öldük ve allah yok..ben ne kaybederim ki? ama bir düşünsene ya allah varsa sen neyi kaybedeceksin? (sonsuzluğu)
--spoiler--

herkesin yanlı$ yerden baktığı gereklilik. moruk sen sırf din için bu ahlaksızlığı yapmaktan uzak durmamamalısın. eğer içinden geliyorsa yapmalısın. yapmalısın ki bu dünyadaki kar$ılığını görüp vazgeçebilesin. bunun için hukuk adalet var. sırf din dedi diye tecavüz etmiyorsa, taciz etmiyorsa insan içindeki pislikle ölmeye mahkumdur. ahlakın dine ihtiyacı yoktur. ahlakın düzgün insana ihtiyacı vardır.
-ispat et!
Diyenlere derim ki:
-Neyle ispat edeyim ? ispat için kullanacağım her unsur onun mahlukudur.Halıkı mahlukuna mı tasdik ettireyim?
(bkz: necip fazıl kısakürek)