1. 1.
  ''ben ermeniliğimi burada, sokakta öğrendim. evin içinde ermeni olduğumu bilmiyordum. gavur mavur diyorlar, anlıyorsun. 'adın ne' dendiğinde ahmet yerine arto diyorsan, aldığın tepki yüzünden bilsen de bilmesen de bir sorun olduğunu fark ediyorsun. bir de resmi kurumlara gittiğimizde birtakım tavırlar oluyordu. aslında, şimdi bile ismimi yanlış yazıyorlar, başka bir şey anlıyorlar''
  demiş olan, sesiyle içimizi ısıtan, ömer faruk tekbilek albümlerinde sık sık çalmış, rahmetli onno tunçun kardesi olan ermeni muzısyen, calgıcı.
  9 -1 ... frijit jones
 2. 2.
  ilginç ve iç titreten, çok özgün bir müzik yapan bir kimlik..
  3 -1 ... kiraze
 3. 3.
  (bkz: serart)
  3 ... eppur si muove
 4. 4.
  1981 yilinda amerikaya gitmis ve burada bircok önemli isimle basarili calismaya imza atmis, system of the dawn'dan serj ile calismis ama bu serj kisisi ile türkiyedeki ermenilerin yasami hakkinda konusmamis olacak ki bu serj kisisi ermeni soykirimini anlatan türkiyeye baya agir yüklenen bir film bile cekmistir.
  2 ... mister no
 5. 5.
  geçen yaz bodrumda olaylı bir konserin sahibi müzisyen...
  1 ... manifesto
 6. 6.
  içi su dolu tencereyle harikalar yaratan sanatçı.
  1 ... iplik
 7. 7.
  Eleftheria Arvanitaki nin dinata dinata yani sezen aksu nun sarışınım şarkısının yaratıcısı.

  buyrun ilk başta şarkıya renk katan ermeni kişilik.

  --spoiler--
  http://www.youtube.com/watch?v=0H_qi2y7_xo+
  --spoiler--
  2 ... fobia
 8. 8.
  toxicity albümünün science şarkısında parmağı olduğunu düşündüğüm müzisyen. 01:38-2.00 arasında şişeye üflerken çıkardığı ses ve kendi sesi duyuluyor.
  2 -1 ... deli ali
 9. 9.
  (bkz: my aunt mari doesn t care about my jacket) ve (bkz: babun) ile aşmış olduğunu düşündüğüm sanatçı.sezen aksu'nun gülümse adlı şarkısına attığı imzayı saymazsak..
  2 ... kalliope
 10. 10.
  aslında soyadı "tunçboyacı"dır. ancak yeğeni selin tunçboyacı'dan öğrendiğime göre kendisi amerika'ya gittikten sonra "tunçboyacıyan" soyadını almayı tercih etmiş. sezen aksu'yla güzel işlere imza atmıştır. hokeluys * onno tunç abimizin de kardeşi olduğunu belirtelim.
  1 ... oneqeno