bugün

dibace; (bkz: kaçın lan gene eski sevgili)
sonra; (bkz: eski sevgili diyeni döverim)
üzgünüm ama; (bkz: sözlüğün eski sevgili takıntısı)
netice; (bkz: tamam tamam sustum)..

berbat bir durum. siz ve ili$ki ya$adığınız o eskiyememi$ sevgili açısından yeni bir soluk, heyecan, atraksiyon gibi görünse de dı$ çevrenin sorgulayan yapısı, her birinizi tanıyan ba$ka arkada$ların kendilerini "yönetici molekül" ilân etmeleri sonucunda gerginle$en ortam, koruma kalkanı olarak aranızdaki duygusal aurayı ve sevgi gözeneğini kullanmanız ve ardından bu ili$kinin de biti$iyle editlenmesi zaman alan arkada$lık örüntüleri..

ben denedim; değmiyor dostlar... seviyorsanız yapın ama benim gibi ânlık heyacanlarını ve akı$kan hormonlarını zapteylemeyen bir tatlı su sevgilisi iseniz yapmayın.
a$k, gaz bir $ey: (bkz: soğuk içiniz)
hakkında fikir beyan edilmesi yaşanmasından veyahut yaşanırken çekilenlerden daha zor bir konu aslında. böyle bir ilişdeki en garip yerdeki insan tabi ki üçüncü şahısların başroldeki ismi arkadaştır. bir kere eski kız arkadaşa ne diyeceksin, nasıl hitap edeceksin artık ? 2 hafta önce "aşkım" dediğin insan şimdi aynı masada aynı yerde otururken göz göze gelmeye çekinmek bile çaresizliğinin boyutlarını apaçık ortaya koyuyor zaten. garson müsvettesi fırat kendisine sipariş verdikten yarım saat sonra patatesi getirince aniden ortaya çıkan tuz ekme isteğini bile yerine getiremiyorsun böyle olunca. aslında bilmiyorum başka insanlar benim kadar salak olmayabilir ama detay adamlığının bokunu çıkarırcasına beynimde dolaşan milyonlarca tilkiden midir nedir "tuzu uzatır mısın ?" diyemedim dakikalarca. bir de öyle bir ortam var ki, kahkahalar havada uçuyor, tekila şatlar mı dersin, elden ele uzanan komşu masalara ikram edilen milka mjoylar mı dersin şen şakrak bir ortam var ve ben gözümü tuza dikmiş mal mal bakıyorum. sonra aniden bi' fikrim geliyor, bi' ampül falan parıldıyor kafamda "tuzu uzatsana ex" diyesim geliyor, hatta diyesim gelmiyor direk diyorum, bi' bakıyorum ex gitmiş, kalkmış gitmiş tuvalete, işini görmüş, karşıdan şebelek sevgilisiyle salına salına geliyor. onlar masaya beş-altı adım uzaktayken yaptığım inanılmaz sıçramaya müteakip patatese dalışımı kelimeler anlatamaz, ceviz ağacına sorunuz.

neyse, yıllar geçti, arkadaş götoş olarak, eski sevgili orospu olarak anılır oldu ortamda, biz de nam-ı değer orospu ile arada rastlaşırız, hala hitap edemem kendisine.. korkuyorum bir gün ağzımdan çıkacak o üç heceli kelime diye ama, hadi bakalım..

moriybund sez.
Sevgi kisvesi altında kişinin bir anlık heyecenına yenik düşerek karakter enkazına sebep olan durum.Önce bacım sonra ihtiyacım olmanın ortaya çıkardığı vahim mve sorgulanması gereken durum
eğer arkadaş eski sevgilisini artık arkadaş gözüyle görüyorsa sorun olmaması gereken durumdur.
"arkadaşın yeni sevgilisiyle aşk yaşamak"tan kat kat iyi olan olaydır.
gayet normaldir. neticede ortada eski kavramı vardır. esas olay;
(bkz: arkadaşın sevgiliye yazması)
yıldız tilbe ve benzerlerine şarkı malzemezi olacak hadise.
(bkz: gereksiz tecrube)
barney stinson ın bro code una aykırı olan hadisedir.
aşk yaşamak ne kelime amına bile koyanlar var diye düşündüren hadisedir. kanıtları aşağıdadır.
(bkz: how i met your mother)
(bkz: dawson s creek)
(bkz: two and a half men)
(bkz: gossip girl)
(bkz: kavak yelleri)
(bkz: nip tuck)
her ne şartta olursa olsun her yönden şerefsizlik olduğunu düşündüğüm yapanın da buna izin vereninde karakterinden şüphe duyduğum olay.
bu işe girişmeden önce "arkadaşımdan dostumdan kıymetli mi bu kız?" diye düşünmelidir kişi. kızdan yarın öbür gün ayrılırsın oğlum, ama dostunsa eğer bu insan onu kaybetmeye değmez. ha dersen kızdan ben hiç ayrılmam, hayatımın kızı o; yanılıyorsan senin için üzgünüm, haklıysan da mutluluklar dilerim.
(bkz: Oktay Derelioğlu)