bugün

paylaşımcı değildir, bir mumun başka mumları yakmakla ışığından birşey kaybetmeyeceğinin farkına henüz varamamıştır.

- egemen beni matematiğe çalıştırsana ya.
+ yok ya valla olmaz, ben çalışcam hem hiç bi şey bilmiyorum.
- hadi be moruk, yarım saat çalışsak yeter.
+ ı-ıh yok olmaz, ben 0 alabilirim zaten bu sınavdan.

sınavlar okunur..

& mehmet 52,
& kağan 35,
& egemen 100,
- ibnesin olm sen!
+ ya sus ya.
- hani bi şey bilmiyodun lan?
+ ne biliyim bildiğim yerlerden çıktı.
- sus allah aşkına sus..
bu tür insanlar her sınıfta bir tanede olsa mevcuttur. bu türler avına kolayca yaklaşıp diğer arkadaşlarını geride bırakabilmek için her yolu denerler. sinsidirler, içten pazarlıklılardır.
kesin sinavi yapan hocaya vermistir... guzel bir sinav kagidi...
*
dayaklık öğrencidir.
ağır şerefsizdir, dövülesidir, sabaha bırakılmayasıdır, ne desen ne yapsan boştur, karakterdir, ceo olmaya kadar giden modelleri çevremizde mevcuttur.
bencil bir öğrencidir. birilerinin ondan birşey talep etmesi en büyük endişesi ve korkusudur.
0 alacagim diye aglayip 95 alan kiz'dan, 5 puan fazlasını alan öğrencidir.
(bkz: arkadaşlarına 100 deyip 0 alan öğrenci)
kendine güven eksikliği olan öğrencidir; irezil olacağını sanar eğer söylediği notun altında bir not alırsa; buna istinaden her sınavdan sonra "0(ya da 1) alacam" der. tabii artık onu tanıyan arkadaşları sözde bir iki teselli cümlesi söyleyip("almazsın ya", "üzülme ben de bir alacağım"*) sallarlar onu. (bkz: sallamak)
ayni zamanda, sinavdan once olasi kopya isteme tekliflerini refuze etmek icin " hic calisamadim be hafiz. arkasini donunce hoca, senden bakarim artik. " tipinde emrivari soylemlerle inceden " every man for himself. " mesaji veren ogrenci kadar dombilidir, hincaldir...yalani yenilesi...
gelecekte patronundan % 100 zam bekleyip, % 0'ı alacak öğrencidir.
kopya vermek istemiyordur gariban. sınavdan önce beyan etmiştir.
-hani 0 bekliyordun lan 100 çektin
+oğlum bana niye diyonuz gördünüz sizde salladım testleri
-hakkat lan ikimiz beraber salladık sen nasıl böle salladında tuttu hacı
+oğlum sallarken sure okuyup salladık ya
-ee
+ee si sen sadece 1 sure biliyorsun (subhaneke) haliyle hepsi d seçeneğine denk geldi 0 aldın
+bende değişik sureleri okudum 100 aldım işte bu
-hadiya iman gücüyle aldın yani
+eh işte sayılır
-la bi s.. git.
ülkeden ihraç edilmesi gereken kişidir.böyle ikiyüzlüleri barındırmamak gerekir.
bunun birde hiç çalışmıyorum, çalışmadım olm sıçtım bu sınavda deyip, 70'ten aşağı not almayan modeli de vardır. dövülesidir.