bugün

bu öğrenciler sınıftaki öğrencilerle muhattap olmazlar dersleride iyi değildir sanki ben bu dünyadan değilim der gibi bakış atarlar arada bir, çoğu şeye muhalefet olmaya eğilimleri vardır, bilinmedik ilginç felsefik kelimelerin kendini entelektüel yapacağını sanır. bir gelişmiş vakası ise hoca söz hakkı verdiğinde sınıfa senato diye seslenir.
(bkz: acaba bu ben miyim)
-naber filozofik çocuk(haraç istemeye gelen serseri çocuk)
+efenim*, anlayamadım?
-naber lan diyoz lan duymuyon mu lan!?*
+hmzz, ben bi tuvalete gideyim.
-bekle bi sn. kaçmıyor ya tuvalet.
+aslında bi bakıma kaçıyor.
-hö?
+teneffüs diyom bitecek birazdan
-hass..(içses:yine aç kaldık)
+hehe.***
(bkz: arka sıradakiler)
önde yer bulamadıgı için arka sıraya oturmuş bilirkişi.
ne kadar filozof da gözükse, içinde aslında başka biri olan öğrenci.

- arka sırada oturmak istiyorum. ama sınıfın en önünde olsun istiyorum.

anlıyor musun beni ? ıh-hııaaıaııaaaıaaaooooaaooaaooaoa....

elinde kalemtraşla sürekli kalemini açan öğrenci.
arkada ozbir çekme ihtimali yüksek olan öğrencidir. derse deftersiz, kitapsız gelir. ödev yapmaz. sınıfın en "aabi"si olma ihtimali yüksektir. çalışkan da olabilir. arka sıra öğrenci yelpazesi biraz geniştir. arka sıradan ne çıkacağı tam olarak belli değildir.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
hoca ismini sorduğunda;''dervişe isim gerekmez'' deme ihtimali olan yaşam formudur.
felsefe dersleri disinda uyumayi tercih eden ogrencidir.
bu öğrencinin genellikle sayısal derslere kafası pek çalışmaz, sözel zekası yüksektir. tarihten, coğrafyadan, edebiyattan anlar. entelektüel bir tiptir; çok okur, sınıfın kalan kısmının adını bile duymadığı müzik gruplarını dinler. kendi içinde çok zengin bir insan olmakla beraber, sosyalleşme konusunda zayıftır. ya da o kaba saba sınıfta sosyalleşeceği pek kimse yoktur da diyebiliriz. sakin, kibar bi tip olduğundan sınıfın erkekleriyle anlaşma ihtimali nerdeyse sıfırdır, o sebepten kızlarla muhabbet etmeye meyillidir. durum böyle olunca da adı ya ibneye çıkar ya da abazana.

kimseyle muhatap olmak istemediğinden derslerde arkada oturur, mecbur kalmadıkça konuşmaz. arasıra dayanamaz ortaya bi laf atar, söylediği şey sınıftaki ortalama insana pek yabancı olduğu için yine dalga konusu olur, birkaç şamatacı tip bu adamı taklit edip kendince eğlenir, teneffüste birkaç tanesi yanına gidip abuk sabuk şakalar yapar, dalga geçer, kısacası cehenneme çevirirler çocuğun okulda geçirdiği saatleri.
arkada oturmasının filozof kişiliği ile alakası yoktur. ya boyu uzundur ya da kafası çok kocamandır.
Arada bir konuşup sonra inine çekilen tipler olabilirler.
Taşı gediğine koymayı seven öğrencidir.
Sınıfa hakim,herkesi görebilen,arkada sesi duyulmadığından derste rahat hareket edebilen,yanında ki diğer vasat arka sıra arkadaşlarıyla anlaşmaya çalışan -onlara yeri geldiğinde kopye veren,önlerde oturduğu zamanları düşünüp neden daha önce arka sırada otrumadığını düşünen,ortaokul-liseden sonra üniversitede de bu alışkanlığından kurtulamayan sahsiyettir.
bedenim burda olabilir ama ruhum asla diyen ögrencidir.
tembeli çok tembel, çalışkanı ise öğretmen yapan arka sıradan, sıradan bi' zat.
geometri bilmeyeni bölgesine almayan öğrencidir. bir rivayete göre, gözlükleri tarafımdan ezilmiştir.