bugün

ne bok yemeye yaşadığını merak ettiğim insan. "seçmeli ders arapça" mevzusunun şekillenmeye başlamasıyla bu bok kafalar ortaya bir bir dökülüyor. bu kadar dangoz olduğunu görmek üzüyor ama malesef.

bak arkadaşım arapça, ingilizce, fransızca, almanca gibi bir dildir. anladın değil mi bunu? üstelik en köklü en zengin dillerden birisidir, zor olsa da öğrenmesi bi noktadan sonra zevkli olmaya başlamaktadır.

sen şimdi din düşmanı laik(!) kimliğinle buna da bok atmaya çalışıyorsun, ne yazık ki umutsuz vakasın arkadaşım.
yabancı düşmalığı değildir yaptığı, bildiğin dine duyduğu kin sebebiyledir söyledikleri, kendisi bile farkında değildir.
ingiliz hayranıdır.
dünya üzerinde 350 milyon kişinin konuştuğu arapça yerine 600milyon kişinin konuştuğu ispanyolca düşünülenebilirdi. Ayrıca yıllardır hepimiz ingilizce dersleri görüyoruz. Kaç kişi günlük hayatında akıcı şekilde ingilizce konuşabiliyor. Her bir köşeye açılan ingilizce eğitim kurumlarından bunu anlayabiliriz.. Kısacası bu uygulama arapça bilen işsiz imam hatip mezunlarına iş vermek adına yapılan bir uygulamadır. Yanlı bir uygulama olup, yanlıştır efendim.
(benim gibi) arapça'nın gereksiz ve sikindirik bi dil olduğunu düşünen insandır. Ne bokuma yarıyor arapça?

Edit: -'leyen i.ne çok düşünme ateistim. rahatla artık amk.
aslında dile değil, o dili arapmışçasına iyelenen asimile mankurtlara düşmandır bu kişiler.

(bkz: sadaeke)

not: konu arapça değil, ingilizce, almanca, fransızca, rusça falan da bunun içinde. gelin gelelim diğer dillere kimse "kuran dili" diye kutsallık vermiyor.
gereksiz zor bir dil sadece dil olarak değerlendiriyorum.
şimdi diyeceksinizki illa latince harflimi olacak? japonların işi daha zor
eeee o zaman neymiş herkesin dili kendine.