bugün

görsel
görsel
"elle, bâta çıka yiyorsun ya, bayılıyorum bu hallerine" denilemiyor, olmuyor yani.
arapça dünya üzerindeki en zengin dildir, diğer değerlerini bilmem.
sevilip sevilmeyeceği konusunda fikir sahibi değilim ama bir yanları olduğu kesin.
suudi araplar kötü olabilir ama tunus ve fas arapları oldukça eğitimli ve cana yakındır. doğrudan konuştuklarım var. diğer arap ülkelerine göre eğitim seviyesi yüksektir fas'ın ve tunus'un, son olaylar dışında suriye arapları da türkiyeye yakındır. öyle çarşaflı marşaflı da değillerdir. kaldı ki suriye zaten laik bir arap ülkesidir. çarşaf, burka vs yasaklanmıştır.
--spoiler--
geçenlerde 5 arkadaş, hd iskendere gidelim dedik. bursa zafer plazadaki şubesine vardık oturuyoruz. farklı aralıklarla 3 aile geldi fakat ailelerin içinde 1 tane baba sıfatına uyabilecek kişi vardı. diğer aileler ya küçük çocuk ve anneden ya da genç kızlar ve anneden oluşuyordu. neyse bizim siparişlerimiz geldi takılıyoruz yavaştan. sonra masa olarak bir tanesi sol tarafımızda diğer ikiside karşımdaki arkadaşımın arkasına kurulmuştu. arkadaşlara adamlar toprak olunca yakın oturuyorlar dedim. neyse devam ediyoruz, lavaboya gitmem gerek ayağa bir kalktım bunlar bildiğin l(büyüğünden) oluşturmuş masalarla bizim etrafımızda. sonra baktım ki veletlerin hepsi kızların hepsi birbirine benziyor. ilk şoku orada atlattım. neyse o şokla ben yerime oturdum bunları izliyorum. bunların siparişleride geldi. bende platonik aşkıma( çevresinde olmak için arkadaş rolünü iyi kıvırmayı öğrendim ) bir tane uçan balon kitty almıştım neyse çocukların hepsi gözü dikti balona. bunların yemek yemesini görmemle ben ikinci şoku geçirdim. abi küçüğünden büyüğüne, kızından erkeğine hepsinin yemek yerken 32 dişi gözükür mü? evet gözükürmüş. neyse veletlerden biri hala beni izliyor bende balonla oynamaya başladım piçlik olsun diye. çocuk balonu göstererekten birşeyler söyledi falan. öyle işte sözlük.
--spoiler--

edit: yüksek olasılıkla iranlı falandılar, para boktu gözlemlediğim kadarıyla. ama balon bendeeee.
yanlış önermedir. sevilecekleri yanı, insan olmalarıdır.

yaradılanı sev, yaradandan ötürü.

ahey ahey.
eh kızlar ayrı güzel orasına diyecek laf yok! Lakin çok konuşurlar ve söylediklerinin %90'ı da abartı veya yalandır!
mısır'daki darbeye karşı olmak şöyle dursun, bok gibi para akıtan arap şeyhlerini de görünce bir kez daha anlaşılandır. din kardeşliklerini sorgulattırır, bu hareket.
öyle Arap hatunları var ki değil kölesi köpeği olursunuz. Genelleme yapmayın, Arap lavuklar neyse de hatunları ayrı tutun..