bugün

Defolup dön.
Biz Türk'üz ve kökümüz, özümüzdür.
Akp'li mehmet şimşek'in bir beyanıdır..

Bu arapçıların atası mustafa sabri efendi de "elimden gelse türkleri arap yaparım" diyordu.. Tüm dincilerin ortak düşüncesidir türkleri araplaştırmak.. Bunların çomarları zaten araplaşmış vaziyette fakat diğer türklere sökmez bu..

Kısacası,
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
bunu diyen adamlar çok değil 2 haftaya kadar oy için türk milliyetçiliği yapmaya başlayacak. aha buraya yazıyorum.
istediği gibi dönebilir zaten döneceği kadar dönmüştür. Türk milletinin ne araplara ne ingilizlere ne de başka gavurlara dönmeye ihtiyacı vardır. Siz Türksünüz ulan kendinize gelin şimdi de o araplara mı dönmeye çalışıyorsunuz. O Arapların kendine hayrı yok.

Allah sonumuzu Hayır etsin daha neler duyacağız acaba.
istediği gibi dönebilir zaten döneceği kadar dönmüştür. Türk milletinin ne araplara ne ingilizlere ne de başka gavurlara dönmeye ihtiyacı vardır. Siz Türksünüz ulan kendinize gelin şimdi de o araplara mı dönmeye çalışıyorsunuz. O Arapların kendine hayrı yok.

Allah sonumuzu Hayır etsin daha neler duyacağız acaba.
5 senelik söz. yazıyla beş. neyse.

evvela burada mehmet şimşek "arap kökümüze dönmeliyiz" diye bir ifade kullanmamıştır. kullansa bile ırkçı ruh hastaları dışında kimse rahatsız olmaz. onlar da sikimizde değil. her neyse. bu konuşmada tarihte var olmuş arap-türk dostluğuna vurgu yapılmıştır ki bunun da sebebi ticari ilişkilerin pekiştirilmesidir. ırkçıların "araplaşma" gibi saçma sapan paranoyaları bir anlam ifade etmiyor. koca devlet böyle şeylerin arkasından koşacak değil.

--spoiler--
Şimşek, Türkiye’nin krizi en az hasarla atlattığına ve krize karşı dirençle durabildiğine dikkati çekerek, bazı uluslararası kurumların Türkiye’nin yüzde 6­7 arasında büyümesi tahmininde bulunduğuna değindi. Türkler ve Araplar’ın liderliğini üstlendiği Müslüman dünyanın önceleri medeniyetler kurduğunu, yenilikçilik ve aydınlanmanın kaynağı olduğunu kaydeden Şimşek, “Neden köklerimize geri dönüp güçleri yeniden keşfetmeyelim ki? Türkiye ile Arap ülkeleri arasında serbest ticaret anlaşmaları hem refahı arttırmak hem de barışı teşvik etmek açısından faydalı olacaktır” diye konuştu. Şimşek, insan kaynağına, Ar­Ge’ye ve altyapıya kaynak ayırmak gerektiğine işaret ederek,“Uzun süreli istikrara kavuşmanın anahtarı buradadır” dedi.
--spoiler--

http://arsiv.taraf.com.tr/haber-yazdir-51614.html

işte, sözcü türü tuhaf yayınlar ne yazık ki dezenformasyon yaparak okurlarını nefretle doldurmaktan öteye geçemeyen kağıt parçalarından ibarettir. bunları okumak vakit kaybıdır ve sinir harbine yol açar.

selametle.
Hayaller de yaşıyor bazı ibne ler.
Hadi o zaman suriyeye veya ırak'a allah ALLAH işe bak orta asya kökenli olduğumuz halde arap olduğumuz söyleniyor.

(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
onun etkilerini gördugumuz cumle.

(bkz: arabın dini)
senin köken arap ise sen dön hacı diye cevap verilmesi uygundur. çoğul konuşmasından bir anlam çıkarmaya kalkmayacağım, zira türk olarak neden olmayan arap kökenimize dönmeye çalışalım? * *
maliyecidir e para da araplardadır. hiç yadırgamadım. bilakis alkışladım.
gerçi tam olarak öyle de dememiş ya.
orta 2 tarih bilgin de mi yok be kardeşim.
bir mehmet şimşek beyanatıdır. aynı şahsın türkiye cumhuriyeti bakanlarından bir tanesi olması da ilginçtir.
dönsün madem işte; buyur suriye buyur ırak. tutan mı var ikisi de arap ülkesi. hatta ilerde daha fazla arap ülkesi var. yemen, ürdün, s. arabistan, katar, umman, mısır, kuveyt, lübnan, bae ve diğerleri. istediğini seç beyen. biz turan yolunda yol almak istiyoruz var bizim işimize karışma.
Yazarini merak ettigim haber seysi. Burada sözkonusu kök etnikle alakali degil.
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)

ilginç şekilde kimse yazmamış.
kareköküne dönmekle daha hayırlı bir iş yapacak olan bakancığın sarfettiği sözlerdir.
bir kök hücrenin iddiasıdır.
maliye bakanı fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor. rakamlarla uğraşmaktan devreler karışmış sanırım.
Sen istiyorsan dönebilirsin, bizim için bir sorun yok demek gerekir.
dönmekten pervane olmuş şahıs söylemi. bizim özümüzde araplık yok ne saçma bir aforizma.
bir garip keloğlan söylemidir.

bana gel. çok güzel döndürürüm ben adamı.
bir devlet adamının söylediği utanç verici söz. boşuna demiyoruz, her şey türk'e göre, türk tarafından diye.
(bkz: dön dayanamıyorum artık)
bir akp'linin ne kadar sığ olabildiğinin canlı kanıtı adamdan seçmece saçmalıktır.
unutmamak gerekir ki her ne kadar arap kökenli türkler bulunsa da bunun dışında diğer göçmenlerin yaşadığı da unutulmamalı! Bir çerkesin arap olmasını beklemezsin herhalde!

(bkz: yok deve)