bugün

maliye bakanı "ingiliz mehmet" (mehmet şimşek) tarafından sarf edilen söz.

görsel
hey gidinin koca türkiyesi ne hallere düştü'yü özetler.
bu kökü niye ingiliz vatandaşlığında aradın diye de bir allahın kulu sormaz.
elinde tuzlukla bekleşenler için kötü bir haberim olacak ama yalan yanlış bir haberdir, kimin neye ne tepki vereceğini bilen şerefsiz medyanın uydurmasıdır, zira peygamberimiz kendisi ırkçılığı bizzat yasaklamışken, allah kimseyi ırkına göre yargılamayacakken, hala islamlaşmayı araplaşmak zannedenleri, islamdan nefret duydukları için, konuyu araplaşmak olarak provake edenleri, ve onların herdediğine inananları allah bir an evvel ıslah etsin, yüz yıllarca islama bayaraktarlık etmiş bu milletin yakasından ellerini çektirsin inşallah, ve bize de doğruyu yanlışı ayırt etme idrakı versin, amin.
bizim kökümüz moğol değil miydi ? len elin yabancısı burayı çöl sanmakla çok haklı ha.biz bile kendimizi kaptırmışız arap olmaya. peygamberin tek ümmeti sadece araplar değil, bütün müslüman olanlar değil mi? ne bu arap yalakalığı anlamadım. (bkz: not şakirtim)
(bkz: zakkumun kökü)
arap kök? allaha şükür bizim köken ya türkmen ya yörük. kendisinin kökünün ne olduğunu da artık biliyoruz.
unutmamak gerekir ki her ne kadar arap kökenli türkler bulunsa da bunun dışında diğer göçmenlerin yaşadığı da unutulmamalı! Bir çerkesin arap olmasını beklemezsin herhalde!

(bkz: yok deve)
bir akp'linin ne kadar sığ olabildiğinin canlı kanıtı adamdan seçmece saçmalıktır.
(bkz: dön dayanamıyorum artık)
bir devlet adamının söylediği utanç verici söz. boşuna demiyoruz, her şey türk'e göre, türk tarafından diye.
bir garip keloğlan söylemidir.

bana gel. çok güzel döndürürüm ben adamı.
dönmekten pervane olmuş şahıs söylemi. bizim özümüzde araplık yok ne saçma bir aforizma.
Sen istiyorsan dönebilirsin, bizim için bir sorun yok demek gerekir.
maliye bakanı fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor. rakamlarla uğraşmaktan devreler karışmış sanırım.
bir kök hücrenin iddiasıdır.
kareköküne dönmekle daha hayırlı bir iş yapacak olan bakancığın sarfettiği sözlerdir.
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)

ilginç şekilde kimse yazmamış.
Yazarini merak ettigim haber seysi. Burada sözkonusu kök etnikle alakali degil.
bir mehmet şimşek beyanatıdır. aynı şahsın türkiye cumhuriyeti bakanlarından bir tanesi olması da ilginçtir.
dönsün madem işte; buyur suriye buyur ırak. tutan mı var ikisi de arap ülkesi. hatta ilerde daha fazla arap ülkesi var. yemen, ürdün, s. arabistan, katar, umman, mısır, kuveyt, lübnan, bae ve diğerleri. istediğini seç beyen. biz turan yolunda yol almak istiyoruz var bizim işimize karışma.
orta 2 tarih bilgin de mi yok be kardeşim.
maliyecidir e para da araplardadır. hiç yadırgamadım. bilakis alkışladım.
gerçi tam olarak öyle de dememiş ya.
senin köken arap ise sen dön hacı diye cevap verilmesi uygundur. çoğul konuşmasından bir anlam çıkarmaya kalkmayacağım, zira türk olarak neden olmayan arap kökenimize dönmeye çalışalım? * *
onun etkilerini gördugumuz cumle.

(bkz: arabın dini)
Hadi o zaman suriyeye veya ırak'a allah ALLAH işe bak orta asya kökenli olduğumuz halde arap olduğumuz söyleniyor.

(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)