1. 1.
  ilk urartu kralının adı.
  2 -2 ... arame
 2. 2.
  beşinci nesil yazar arkadaş. hoş gelmiş.
  1 -1 ... oneqeno
 3. 3.
  pari yegar demek istediğim nesildaş yazar. buralarda daha sık görmek isteriz kendisini.
  3 -4 ... kayip pena
 4. 4.
  #5101411

  arkadaş bu entryde azeriler'in albanlar'ın torunları olduklarını buyurmuş.

  #5103623

  burada ise oğuzların da azerilerin "kısmen" ataları olduğunu üstteki entrye binaen "rica minnet" belirtmiş.

  ben kendisine şunu sormak istiyorum. madem bunlar albanlar'ın torunları, türkiye'nin ermenistan ile yakınlaşmasına "kardeş dedik sırtımızdan vurdu" diyerek neden bu kadar içerlediler?
  1 -2 ... maturin
 5. 5.
  dil birliğinin ne anlama geldiğinin farkında olmayan bir insanmış kendisi, bunu da öğrendik. kendisinden "ama guyana'lılar da fransızca konuşuyor! bu onlarla fransızlar'ı kardeş yapmaz ki!" tarzı bir savunma bekliyorum. *
  2 ... maturin
 6. 6.
  albanya'nın yani kafkaslar'da milattan önce yaşayan insanların azeriler'le akraba olduğunu söyleyen ve bu yüzden türkler'le alakaları yoktur diyen insandır.
  Albanya milattan önce kafkaslar'da kurulmuş devlettir ve sonradan gelen türk,moğol akınları neticesinde parçalanmıştır.Bölgeye yerleşen türkler ile de elbette etkileşimleri olmuştur ve albanlar ile bölgeye yerleşen azeriler arasında bir nevi akrabalık oluşmuştur.Azeriler ise asıl köken olarak oğuz boyları'na dayanır ve bildiğin türk'tür.
  Diğer tarihi tezlerini de merakle bekliyoruz.
  1 -1 ... bugun variz yarin yokuz
 7. 7.
  hiç kimsenin inadına anlamak istmediği yazardır. kısacası "azeriler soy bakımından alabanlar ile türklerin torunlarıdır" demeye çalışmaktadır. (bkz: #5103623)
  -2 ... arame
 8. 8.
  türklerin; hitit, lidya ve truvalıların soyundan gelmiş olabileceğini savunan yazar. sanırım kendisi bilmemektedir ki, bu milletler, türkler anadolu'ya ayak basmadan çook önce kurulmuş, yaşamış ve yıkılmışlardır. yaşam biçimlerinin ve mimarilerinin bıraktığı kalıntıların sonradan anadolu'ya ayak basan selçuklu türklerini etkilemiş olması muhtemel olsa bile, bu ihtimal türkleri, bahsi geçen milletlerin soyundan gelmiş yapmaz. buradan yola çıkarsak, azerilerin de milattan önce yaşamış olan albanlar'ın soyundan gelmiş olduklarını söylemek, kulağa pek mantıksız geliyor.
  1 ... maturin
 9. 9.
  "anadolu'ya orta asya'dan gelen çekik gözlü türk" diye bir şey ortaya atmış olan yazar. elbette grup halinde gelenler olmuş olma ihtimali vardır, fakat millet bazında bir "türk girişi" söz konusu değildir. anadolu'ya millet halinde ilk türk girişi selçuklu zamanındadır. bunu ilköğretim tarih kitapları bile yazıyor. eh, selçuklular da çekik gözlü olmadıklarına göre.

  ayrıca, bahsedilen milletlerin*nüfus olarak bakınca bile oldukça düşük oranlarda kaldıkları göz önüne alındığında *, bu milletlerin yok olup gittikten sonra arkalarında bıraktıkları torunlarının sayısının da dikkate alınamayacak derecede düşük olduğunu kabul etmemiz yanlış olmayacaktır. hele ki, bu kadar az sayıda kalmış olan torunların, koca bir milletin soyunu oluşturması iddiası oldukça mantıksız kaçmıyor mu size de?
  1 -1 ... maturin
 10. 10.
  bugün uludağ sözlük'e kabul edilişinin 1. yıldönümü olan yazar.
  1 -1 ... arame