vahhabiler zaten milliyetcilik yapar. o yuzden vahhabi olmadigi derekcesiyle diye kendiniz yazmissiniz zaten.
Ummetcilik dunyanin her yerindeki dindaslarla ilgilidir, arap milliyetciligi degil.Once biraz arastirma yapsak ta oyle baslik acsak, zerre kadar islam tarihi bilgisi yok, mezhep bilgisi yok, ula turkiyede zaten kim tasvip ediyor vahhabiligi. Din diye oturarak iseyen insanlar , cok komik ya,sen kultur diye dalli yaprak sarmasi yerken o napsin dededen gormus oturarak isiyor cahillik iste ,

nasilki dunyada hala Insan Haklari Evrensel Beyannamesini sindiremeyen sigirlar varsa, sigir skligi de normaldir.

Madde 18- Herkesin düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne hakkı vardır.

Bu hak, din veya topluca, açık olarak ya da özel biçimde öğrenim, uygulama, ibadet ve dinsel törenlerle açığa vurma özgürlüğünü içerir.

Madde 19- Herkesin düşünce ve anlatım özgürlüğüne hakkı vardır.

Hala oturarak iseyenler varmis, ulan amerikada insanlar kcini temizlemiyor, japonlar oturarak isiyor kulturlerinden dolayi, benim dinim temiz ol diyor, bircok alafranga tuvalette sadece tuvalet kagidi var , sanmiyorumki insanlar tuvalete islak mendil ile giriyorlar, o zaman pis pis gez. herhangi bir obsesif bozuklugum yok, ben kcmi sbnla bile temizliyorum.

din insanlari dunyada ve ahirette saadete ulastiran ilahi kanunlardir, hayati zorlastirmak degil, bunu bilecez once,
dini yanlis anlatan yobazlar tabiki var, dinde kaynak dort tur , kur`an, icmai ummet, kiyas i fukaha. Bunlara bakicaz biz, din bilmeyen uckagitcilara degil. Din dedigimiz Turkiyedeki bazi yobazlarin sanat eseri, irandakilerin yaptigi resim, yada dunyada bazilarinin karalamasi degil. Sanatkar, dini olusturan insan degil.

Millet zaten vahsi arabi kurtarmak icin hac diye tonla para dokuyormus.Millet bunlari inancindan dolayi yapiyor, inancim takla atacaksin diyorsa baskasinin ozgurlugunun basladigi alanda benimkinin bittiginin suuruyla, edebimle taklami da atarim ben. Benim vucudum...
Dini para ve ırkla yargılamak yanlıştır. Araplara dökülen tonla para diye zırva yoktur. Hac masrafları uçak biletlerinin tutarı ve hotelde konaklama ücretlerinden dolayı yükselir. Dünyanın hangi yerinde bedava kalıyorsun ki ? Veya nereye bedava uçakla seyahat edebiliyorsun. insanların ibadetlerini yapmak için araplara ihtiyacı yok. Arapların yaşadığı ülkeye gitmek zorundalar hepsi bu. Hristiyanlar da vatikan saçmalık o zaman. Sizin kafaya ulaşabilmek zor tabi. Oturarak işemekten bahseden embesiller de var. Oturarak işemenin tıbbi açıdan sağlıklı olduğu onaylanmıştır. Ayakta işeyenler prostat olurlar. insanın fiziki yapısından dolayı vücut pisliği tam olarak atamaz zamanla birikir. Oturarak işersen o bölge esnediğinden olmazsın. Peygamber efendimiz o zamanlar bunu söylemiştir. Moronsun bilgin yok bari konuşma. Din senin gibi kerizleri de kapsayan bir güzellik olarak sunulmuştur. Seçim sana kalmış.
sen haccını araplar için mi yapıyorsun sorusunu akıllara getiren durum. hiç bir ibadet bir başkası seni ao dinden saymıyor diye terk edilmez. ulan türkler araplarla savaşsın istiyorsunuz ama türklerin araplara savaş açma olayı kıyamet alametlerinden birisidir. elbette ki kıyamet kopacaktır buna engel olamayız. türkler araplara savaş açtığında düşünecek şeylerin farklı olmalıdır mesala öbür dünya'da seni neyin bekleyeceğini. kabir azabını geçtim. arapları sevelim sarılalım demiyorum çünkü sarılırsak kötü bir durum oluşabilir. ama en azından müslüma olduğunu iddia ediyorsan hacc vazifeni araplar için yapıyormuş gibi gösterme d
islami, boyle misvakla dis fircalamak , recm cezasi, seriat, iran, carsaf sananlarin savunacagi basliktir.
he Zaten turkiye boyledir biz de onu savunduk , bizi dunya da boyleleri sayesinde anca oyle tanir.
çok afedersiniz ama belli kesimin arap skine hasta olmasıyla alakalı olmalı
yoksa bu kadar kraldan çok kralcı olunmaz.
empoze edilen arap milliyetçiliğini din sanma aptallığını yapan insanların söylemi; ümmetçilik.
tabiki sebebi paradır, ranttır. hiç bir şey üretmeyip bol bol harcamasını bilen araplara;

hatırladın mı beni? din kardeşiyiz biz baksana bir. şu havaalanı inşaatının ihalesini bize versen ne güzel olur. para müslüman kardeşlerine gider ayağı yapmaktır. yatırım yapacaksınız ya. bak yabancılara biz ev satıyoruz. gelin türkiyeden alın. emlak piyasasının anasını sikin. cevahiri bir mısır alışveriş merkeziymişcesine doldurun demektir. nerden baksan iç acıtan, üzen aktiviteler bütünüdür.

hacmış, savaşmış konuyu dağıtmaya gerek yok.
bazı din düşmanlarının ağırına giden konu...
sen bi git arap ülkelerine, "ben türk'üm" de, saygıyı gör.
adamlar "türk" dedin mi, bunu bir soyluluk gibi alıyorlar.
benim de atalarım malatyalıymış falan diyorlar.

bir de avrupa'ya git, ben türk'üm de, napıyorlar bakalım...