bugün

muhtemelen minumumdur. şimdi arabesk müzik dinleyen kesim genelde sokaklardan eve girmeyen gençler, başıboş insanlar oluyor. e bu insanlardan da kültür adına bi şeyler beklemek gerçekten yanlış olur. misal klasik müzik dinleyen bir genç ile arabesk müzik dinleyen genci yan yana koyduğunuzda arada cidden uçurum olduğunu hissetmeyecek, bizzat göreceksiniz. ve şu da var! yeni neslin okul bahçelerinde, mahalle aralarında çin malı telefonları ile bas bas çaldıkları bu şarkılar gençleri ciddi şekilde etkiliyor ve kültürsüz bir yaşama doğru sürüklüyor.

son olarak; kaliteli bir hayat için, siz de klasik müziği seçin.
--spoiler--
Emrah: "Mozart Turkiye'de konser vermeye gelirse tabi ki dinlemeye gideriz...."
--spoiler--

o klasik müzik seviyor.
rock müzik dinleyenle eşit seviyededir çünkü rock müzik dinleyen içki içerken arabeskte dinler zaman zaman kendimden biliyorum.
kültür seviyesi ölçen aleti icad eden yazarın kobay olarak arabesk dinleyen birine uyguladıgı testi merak ettirmesi sonucu dogmus baslıktır.
(bkz: kültür seviyesini ölçen alet)
dinlediği şarkıların içinde sürekli aşk acısı, hasret, kalleşlik, aldatılmak, aşkından ölmek bitmek tükenmek, perişan olmak, derbeder olmak, isyan etmek ve buna benzer bir çok iç karartıcı ve kasvet dolu kelimeler gecen birinin kültür seviyesidir.
Bir şarkıda öncelikle bol enstrümanlı güzel bir müzik, sonra söyleyende ses, sonrasında ise şarkı sözlerinde anlam arıyorum. bu 3 özelliği birden bünyesinde barındıran neredeyse tek müzik arabesk. arabesk dinleyenlerin kültürsüz olduğunu iddaa edenler öncelikle kbb kliniğine gidip kulaklarının pasını sildirsinler. forza Hakkı bulut
kültürlü gibi görünmeye çalışan zalım entrysi. (bkz: zalımlar)
muzik ruh meselesidir. o anki ruhuna en uygun olan bir tanesi mutlaka vardir ve hicbir zaman da bu muzik ayni olmaz olamaz eger tekduze tek his bir insan degilseniz. ben eminim ki o cok kulturluyum ayaklarini yapan modellerimiz de zaman zaman demet akalin dinleyip cosuyor. muslum gursesle huzunleniyor. muslum gurses dinlediginde dusen kultur taslarini da ertesi gun dinledigi klasik muzikle toplar artik.