bugün

kolayca çürütülebilecek önerme.

beni tanısanız bu lafı ettiğiniz için utançtan ağlarsınız.
http://blogeditoru.blogsp...dinleyene-kro-yabanc.html
yanlış genellemelere örnek.
Orhan Pamuk'un sıkı bir Orhan Gencebay hayranı olmasını göz önüne alırsak tamamiyle yanlış ve yüzeysel bir genelleme.
müzik bir yaşam tarzıdır. hakikaten de, dikkat ederseniz her müzik dinleyicisinin belli bir tarzı vardır. Arabesk için de bir tarz vardır, ama ben şu an için bunların hepsine "kıro" falan diyemem. Tabii bazı insanlar her çiçekten bal alırlar. Özellikle sevdikleri bir tarz yoktur. Onlar için de müzik bir yaşam tarzı değildir. Bu gibi insanlar arabesk dinleyince kıro olmazlar. Ama bu önermeyi şöyle değiştirirsek tam oturur: "arabesk rap dinleyenlerin alayı kırodur." Çünkü emin olun, arabesk rap dinleyen herkes ya ortaokul ergeni, ya da ortaokul seviyesinden sıyrılamamış embesillerdir. Bu müziği her çiçekten bal alanlar da dinlemezler. Ve her müziği dinleyip yanına arabesk rap'i ekleyen bir insan yine kırodur, yine salaktır.
(bkz: justin bieber hayranı yazarlar)
(bkz: koyem götünüze ergenler)
Orhan babanın "Batsın bu dünya" sı ile, Ahmet Kaya'nın "demedim mi Haydar"ı arasında bir köprü kurarak, vivaldi'yi de dinlersiniz, rodrigo'nun gitar koçertosunu da, yeter ki hayat arabesk olmasın, yani arabesk dinlemek kıroluk değildir, ayrıca içki masasının en baba nevalesi de arabesk müziktir.
yanlış genellemedir. çoğunluğu kro olsa da hepsi değildir. bir kere ben beyaz gömlek giyip bağrımı açmam, hayatımda takım elbise giymişliğim bile yok. bırak onu göğsüm kıllı bile değil, yumurta topuk ayakkabı giymem ve tespih kullanmam; ama ferdi tayfur'un derbeder ve emmoğlu parçasına bayılırım. müslüm gürses'den itirazım var ve bir ömür yetmez ki. orhan gencebay'dan bir teselli ver'i severim. ayda yılda bir olsa da dinlerim.
hade len dediğim önerme arabesk candır can.
yalan yanlış önermedir.

heee amk heee. ben çok biliyorum millerdan başka bira içmeyen, abzülüt takılan, "limb bizkit çok süper yhaaa" diyen bahçeli kızlarını. sağlam bi darbe alınca tombul efese, ibrahim tatlısese koşuyorlar o nasıl olacak hafız?
arabesk adı altında ezilen gerçekten de çok kaliteli şarkılar vardır ama gerçekten de dinleyenlere kıro denilebilecek parça sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. hele bir de bunları seslendirenler de gözönüne alınırsa... gerisini düşünün artık.
arabesk i dinleyecek kafa olmalı ki sevesin bende bütün müzik türlerini dinlerim amma ve lakin ki öyle değildir.

ajdarda bir sanatçıdır unutmamak gerek.
önce sanatçı sonra eser lütfen dikkat *

bu şarkı kötü olamaz

http://www.youtube.com/watch?v=yqdANatPT_4&feature=share

hadi moralin bozuk değil diyelim

http://www.youtube.com/watch?v=5wwuA4cI3_U
kıçımla bile gülemediğim önerme, arabesk çoğu kesim tarafından kabul edilen bir müzik biçimidir, dinleyen her insanı kıro olarak nitelendirmek, bu önermeyi yapanın insanlara nasıl baktığının göstergesidir, tabi adam sabahlara kadar diskolarda, barlarda.

--spoiler--
nasıl metalciler böyle tuhaf tuhaf, kaşını götünü deldiren tipler oluyor, popçular rengarenk giyinen şahıslar oluyor, arabesk dinleyenler de kıro oluyor. evet, bu doğru?
--spoiler--

yıllardır metal dinlerim daha herhangi bi yerimi deldirmedim, tuhafta değilim,

--spoiler--
ıyyyy, dinleyeni de sevmem.
--spoiler--

onlarda sana ölüyorlardı sanki.
yazık ki doğrudur. bir müzik tarzı insanın kişiliğini belirler mi? belirler. nasıl metalciler böyle tuhaf tuhaf, kaşını götünü deldiren tipler oluyor, popçular rengarenk giyinen şahıslar oluyor, arabesk dinleyenler de kıro oluyor. evet, bu doğru?

şu zamana kadar ne müzikler dinledim. pop, rock, metal, rap, türkü, klasik müzik, jazz, türk sanat müziği vb. ne olursa dinledim, sevdim. ama arabesk... ıyyyy, dinleyeni de sevmem.

edit: ne kadar kıro varmış lan sözlükte. puahahahah!