bugün

yayaların kelle koltukta karşıdan karşıya geçtiği illler. yurdumda hemen hemen bütün iller. yurt dışında ise bakü ve batum. fazla trafik ışığı ve yaya geçidi de yoktur, yardırarak, kollayarak artık allaha emanet geçmeye çalışırsınız, arabalar hiç istifini bozmaz.
ankaradır, kırmızı ışıkta gazlayan develeri ile meşhurdur.
istanbul dururken, diğer illerdeki saygısızlığın esamesi okunmaz.

bir şehrin gelişmemiş olduğunu anlama yolları/#15742655
cuma çıkışının yoğun olduğu illerdir. buna örnek olarak yobazların bol oldugu konya, sivas, kayseri ve yozgat gibi yobaz kültürün cirit attığı illerde yaya ya saygı yoktur.
araba değil hacı, şoför o şoför.

transformers mı bu amk? kendi kendine gidiyor sanki?
adana.

adana da eğer yolun geliş yönünden bir can veya dolmuş geliyorsa karşıya geçmeyin, bekleyin.
sivas olabilir. sivaslı kardeşlerim alınmasınlar sivas'ta hiçbir 58 plakalı arabanın durup yayaya yol verdiğini hatırlamıyorum. hatta araba durunca şaşırıp plakasına baktığımızda ya 60, ya da 34 plakalı olduğunu görüyorduk hep.
aydın da yayayı gördüğü halde üzerine üzerine süren şoförler vardır. valla çok merak ediyorum bu insanlar ne kullanıyor da böyle kafaları var?
ama duran araba içinde sürücüsü yokken gitmez burda!!!
(bkz: ) istanbul.
istanbuldur. yayaların arabalara saygısı olduğu ilçe ise çorludur. ben bu kadar arabaların önüne atlayan bir toplum görmedim. hiçbirşey sikinde değil adamların. hepsi mi alkollü geziyo lan?
bu başlık burada durdukca hergün yeni iller eklenecektir. yazarlar da muhtemelen kendi yaşadıkları illeri yazacaklardır. bu da bize bu sorunun bir ili değil ülke geneilini kapsayan bir kültür sorunu olduğunu işaret eder. saygı ve özellikle de trafikte saygı meselesi bir birinin içine girmiş bir kavramdır. bir birine saygısı olmayan insanlar yığını haline geldik. özellikle de güçlünün güçsüze saygısı sıfır noktasına gelmiştir. oto sürücüleri sadece yayalara değil, motorsikletlilere, bisikletlilere de aynı saygısızlığı yaparlar, onlara ise biraz daha büyük araçlar, minibüs, kamyonet gibi otobüs vs. gibi araçları olanlar yapar, bu son gruba da kamyon, tır gibi arraçları olanlar yapar. bu bir silsiledir. sorun medeni insan olamama sorunudur.
antalya.
hatay adamlar bütün trafik kurallarından bihaberler.
istanbuldada yaşadım izmirdede yaşadım ankaradada yaşadım ve sonuç ankaradır. en lüks semtte bile canımı kurtarmaya çalışarak karşıdan karşıya geçiyorum. adamlar davar .
çok net ankara. sonradan görme zengin kırolar altlarına çeker mercedesleri veya son model cipleri delicesine araba kullanarak pavyonlara giderler.

bindiğim en lüks araba: porsche cayenne, mevki: ön koltuk... şaka lan kaporta. durmadı mınısiktimin ayısı.
Şüphesiz istanbul ve Ankaradır. Ezip geçseler durup bakmazlar hatta karşıdan karşıya geçmeye çalışan birini görünce hızlanan öküzler bile mevcuttur.
istanbul dururken diğer illere bu konuda laf düşmez. hatta öyle ki siz karşıdan karşıya çabuk geçin diye kasıtlı olarak gazı köklerler
ki o anda depara kalkarsınız. refleksleriniz iyiyse yırttınız yoksa allah kerim..
Arabaların değil insanın insana saygısızlığıdır o.