doğru tespittir, gidip bir kızın amına koyduğunuzda gelip arkadaşlarınıza;
- hacı amına koydum ya görsen ses geldi ! *, demeyiz

doğrusu ;

- gardaşş hatunu bir ziktim ses geldi yauuuuv *, deriz.

yahut yolda giderken araba önünüze kırar amına koyduğumun evladı diye bir ses yükselir ,bu sizin onun ebeveyni ile ilişkiye girdiğiniz anlamını taşısa da fiiliyatta bir tepkidir.

(bkz: terbiyesiz yazar)

Düzeltme=
(bkz: o değilde başlık üzerime kaldı amına koyayım)

başlığı ilk açanın amına mı koydum hayır sadece tepki verdim, saolsun fikrimi kanıtlama fırsatı tanıdı.
aq kalıplaşımş bir deyimdir. aynı zamanda tepkidir.
tepkili küfürdür yok yok küfürlü tepki. benim de kafami karistirdin aq.
a ve q harflerini birlikte telaffuz ettiğinizde genizden "ahhhh" benzeri bir ses çıkacaktır.. işte budur bu tepki.. harflerin arasına nokta koyarak ifade ettiğinizde direk küfürdür..

ikisinin karıştırılması durumunda ciddi hata hatta hasarlar ortaya çıkabilecek bir durum yaratma ihtimali yüksektir.
(bkz: doğru söylüyon lan konuş aq)
"aq"'nun okunuşuna göre de farklı tepkiler meydana getirebilir bu iki harf. misal;
(bkz: baba aq yok)*
büyüklerimizden alıştığımız ve uyguladığımız bildiğimiz küfür olan kibarca tepki denen ifadedir.
sokaktaki 7 - 8 yaşındaki çocuğun bile ne olduğunu bilmeden öyle sırdan bir bir şeymiş gibi kullandığı ifade.
saçma bir cümle bu. türkçe'de q harfi olmadığına göre, a'nın olması gereken şeyin yine türkçe olmaması anlamı doğuyor bundan.
çok istiyorsanız ak deyin, gs deyin, tamam. q ne lan?
nasıl yazımda cümle sonuna nokta konuluyorsa . sözlü anlatımda da cümle sonuna aq konularak cümle bitirilir. sözlü anlatımın noktasıdır.
(bkz: türkçe küfür edelim kampanyası)
(bkz: amk)
a.q, "anti-quote", ifadesinin kısaltılmışıdır. Forumlarda kullanımında, çalışıp çabalayıp bir şeyler üreten kişi, gönderisinin altına a.q ifadesini ekleyerek alıntı yapılmaması uyarısı yaptığı düşüncesiyle, naçar umutlara girmiştir, ne yazık ki gönderisi hiç acımadan copy/paste malzemesi olacaktır.
(bkz: aq parti)
yabancı filmlerde eleman küfrettiğinde altyazıda kahretsin! yazması gibi birşey yani.
(bkz: sanki hep küfür ediyoruz aq).
tepki midir değil midir tartışılır. ama şu var ki türk milleti ne olsa aq der çeker gider. iğne battı aq, masa çarptı aq vs vs.. böyle diye diye evde bakire obje kalmamış olur.
babaya karşı test edilip anlaşılacak bir önerme.

koyun bakalım babanıza tepkinizi bu şekilde, anlarsınız ne olduğunu.
birazdan yazacaklarım için gerçekten özür diliyorum.
amına koymak nasıl küfür olmaz bunu hangi akıl yoksunu destekler anlamam. aq,amk vb. kısaltmaları yada direk açılımlarını bunun küfür olmadığını, tepki olduğunu söyleyen arkadaslarıma iade edersem bunu hazmedebilecekler mi ?
mesela aq küfür değil diyenlerin validelerinin aq. ben bunu söylerken bu tezi savunan arkadaslarım bu tezi destekleyecek düzeyde yetiştirildikleri için ailesine tepki olarak söylediğimi mi varsayacaklar ? eğer gerçekten bunu destekleyecek varsa ne diyeyim aq sizi bu hale getiren ailenin,çevrenin,arkadaşların.
hatta yakında tepki olmaktan da çıkıp bildiğimiz nokta olacaktır.

(bkz: yetti canıma)
a.q'mak türkçeye ve türke has bir tepki ve fiildir gel gelelim tepkinin içinde niye koymanın ''k'' si dururken koymaktan bi haber olan ''Q'' var dedirten güzel bir etki tepkidir.
bozulan ahlak ve argolaşan dile örnektir.
siki kısaların tepkisi. o anda bir kafa atamayanlar, ertesi gün ayıldıklarında "ohh allahtan sikim kısa" derler.
çok takılmamak lazım virgül görevi görmektedir. abartmamak koşuluyla küfür olmalıdır. küfür dilin zenginliğini gösteren işaretlerden biridir.
kesinlikle amk. bakin ne kadar da guzel durdu. simdi iyy kaka bok diyecek kesime hic mi kufur etmediklerini sormak istiyorum.

not: tamam fuck you, fuck off falan da sayilabilir kufurden senin icin.
kesinlikle katıldığım bir görüştür, bazen bu tepkiyi vermeden eksik kalır.
aq bir küfür değil zeka tipidir. *