bugün

robert b parker ın aynı adlı romanından uyarlanan bir western filmi. yönetmenliğini ed harris yapmış. 2009 da vizyonda olacak sanırım.
Jeremy Irons, Ed Harris,Viggo Mortensen ve Renée Zellweger gibi yıldızların oynadığı bir western. sadece irons, aragorn ve ed harris i castda görmek bile heyecen verici. konuya senaryoya falan gerek yok. üçü çıkıp öyle baksalar kameraya gezinseler falan 1.5 saat, bana yeter. ayrıca torrenti çıkmış dedi bir arkadaş. screener versiyonuymuş kalite iyiymiş ve seed i de bolmuş dedi.
tahmin ettiğim gibi western'e bir yenilik katmayan çerezlik güzel film. viggo mortensen hariç herkes kendi standardında oynamıştır. viggo mortensen ise harika bir performans sergilemiş ve kendini bir kez daha sevdirmiştir. bu westernde harika oynamış ve The Lord of the Rings'den sonra aragorn rolünün üzerine yapışmasına izin vermemiş, her rolün adamı olabileceğini göstermiştir.
diğer bir gerçek ise, film kadrosundaki potansiyeli heba etmiş. daha elle tutulur bir film bekliyordum açıkçası ama film yinede kötü değil.7/10

http://www.imdb.com/title/tt0800308/
2008 yapımı western film.
1882 yılında New Mexico bölgesinde Appaloosa isimli kasabada geçen olayları anlatıyor.
Appaloosa kasabasının başı Randall Bragg (Jeremy Irons) ve adamlarıyla dertdedir.
Kasabanın ileri gelenleri de Silahşör/Kanun Adamı Virgil Cole (Ed Harris) ve yardımcısı Everett Hitch (Viggo Mortensen) yardıma çağrırılar ve olaylar gelişir.

Filmdeki dava sahnesi o donemde Amerikadaki adalet sistemini ile ilgili ip uçları veren ilginç bir sahne.

Çok iyi bir kadro olmasına rağmen ,yine de beklenenin çok altında kalıyor.
ed harris'in hem oyunculuk hem yönetmenlik anlamında clint eastwood ekolünü takip ettiğini düşündüren, viggo mortensen'in haddinden fazla iyi oynadığı film. ed harris'le uyumu da göze çarpıyor.
cok fazla bir beklenti icine girilmeden izlenmesi gereken son dönem western filmlerinden. viggo mortensen'in oyunculugu yüzünden ise izlenme mecburiyeti olan da film ama.
iyi bir westernin ünlü oyunculardan fazlasını gerektirdiğini hatırlatan başarısız yapım. (bkz: il buono il brutto il cattivo) (bkz: sergio leone) (bkz: clint eastwood) * (bkz: ruh)
viggo mortensen 'in bir western filmine ne kadar çok yakışacağını göstermiş fakat jeremy irons 'ın süsten öte kullanılmadığı ed harris filmi.
everett hitch adlı karakter için izlenilir. gerisi yalan. iyi bir oyunculuk sergilemiş. onun dışında kurgu, senaryo vs. vasat maalesef.
türkçe'ye ne alakaysa "kanun benim" olarak çevrilmiş film. appaloosa kasabanın adı be. ne diye kasıyorsunuz çevireceğim diye. sıradan hollywood elinden çıkma western filmlerinden biridir. diğerlerinden hiçbir farkı yoktur. konu desen o da aynı. iyi adamlar kötü adamlara karşı. bir de filmde olaylar o kadar hızlı gelişiyor ki. virgil cole-yanlış hatırlamıyorsam- kasabaya yeni gelen kadına -abby mi öle bir şey- fahişe olup olmadığını soruyordu. sınıfın karanlık olması ve filmin sıkıcılığının etkisiyle azıcık kafamı koyayım dedim sıraya. bir kaldırdım baktım bu ikisi eve çıkacaklarmış beraber. yuh dedim. ama virgil'in yardımcısı adam pek güzel silah kullanıyor haa. izlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz. izlerseniz de bir şey kazanmazsınız. öyle sıradan bir western filmi işte. derste zorla izletilen, üstüne bir de finalde hakkında iğrenç bir konuda essay yazdırılan zavallı öğrencilere yazık.
uyku hapı niyeti enteresan bir film. bu ne lan? ne zamandan beri bu kadar sıkıcı oldu westernler. ayrıca renée sen ne çirkin bir kadınsın be ablacım.
iyi film bebeyimler.
iki yürekli ve iyi kalpli silahşörün kötü adamlarla giriştiği mücadeleyi anlatan western filmi.