bugün

%78'inin adı şekildir bunların.
cristiano ronaldo nun kuaförüdür.
bu kuaförler mizacına göre saç kesiminde ısrarlı olurlar, siz ne kadar tarif etsenizde kafalarındaki modeli uyarlarlar. tavsiyem gitmeyin bu kuaförlere.
traş olduğunuzda sizide kendi gibi apaçi yapıcak olan göt ruhlu kuafördür.
apaçi ulusal marşı çalarken traşı kesip "hazır ol"a geçen kuafördür.
fiyat tabelasında "fantazi kesim: 15tl" yazısını görmenin mümkün olduğu kuaför.* * *
http://tr-tr.facebook.com...p?note_id=124263577605273
buz mavi kot beyaz gömleği ve yarısı açık düğmelerin arasından göz kırpan tespihimsi kolyesi ; vazgecilmezidir.
(bkz: abazan kuaför)
gidilmemesi gereken yerlerde ilk sırada yer alan yerde çalışan adam.
berber muhabbeti başkadır çünkü bi anda kendini siyasetçi,futbolcu,fabrika işçisi,sanatçı,ressam telefon tamircisi,hacker olarak bulabilirsin.
öyle muhabbetler döner ki o mekanda benliğini kaybedersin en sevmediğin yaşam tarzını sana benimsetip gönderir seni ordan.
diğerleri bi nebze iyidir ama apaçi berberi...aman allah'ım...düşman başına.
aynadan kestiğin apaçi sen olursun bi anda.Allah'korusun!!!
üzüm üzüme baka baka kararır.

Edit:baktım ki berber tanımını da yapmışım burda.
bi daha uğraşmamak berber tanımının bir bölümü için kopyala-yapıştır yapıcam.affola!
enseyi uzatırlar ve yer yer boyarlar.
mahallemizde de bulunandır.

önceleri adama gitseniz bir hafta sonrasına randevu verirdi. hacca falan gitti bu lavuk o paralarla. şimdi ense traşı vs o işlerle ilgileniyor. ben değiştim diyor, muhtarlığa da aday olacakmış.

sloganı da var.
fön çek - saç boya - apaçiler arkanda.
her mahallede var bunlardan. kapısında bekleyen daimi apaç'lar var. apaç, apaçilerin bağımsız hareket edeni demektir. işte dediğim gibi bu apaç'lar yarım saatte bir berberden içeri girer kendilerini jöle manyağı yapıp, taygırs ayakkaplarıynan kız keserler. benim gibi düşündürücülü insanlar ise böyle insanların 17 sene 25 gün sonra hangi konumda olacağını düşünüp hayıflanırlar.

düzeltme: nokta koymayı unutmuşum da. onu koydum. bir de elim ç'ye çarpmış. neler olmuş serhat ya.
Apaçi misyonerleridir.

Devamlı davaya insan kazandırmaya çabalar bu lavuklar. Abi şu enseyi düzelt dersin, wax lı kafayla dükkanı terkedersin.
Saçların arkasında yele bıraktırır.
yanlışlıkla denk gelirsiniz bu tür kuaförlere rezil bir hale sokar sizi üzerine" kardeşim yeni moda bu " diye teselli etmeye çalışır. moda dediği mahallenin asalakları hep aynı saç modeliyle yaşamasıdır.
bundan yıllar önce ankara öveçlerde vardı bu familyadan bi tane, söz kesimi için saç kestirmeye gittiydim,
abi sana çok şekil saç yapıyım dedi, kalsın adam gibi kes dedim, traşı oldum.
söz kesildi geldik geri ank ya falan ertesi gün aynı berberden çıkan apaçi gördüm, kanım çekildi.
düşünsene; her tuzluğum var diye hıyarla koşsaydık, adamı hanımköyde bandıra bandıra yemezlermiydi???