bugün

bir sürü halı yıkamacı var artık, apartman önünde halı yıkamak da nesi?
Bunlara, köy çomarı demek, köylüye hakaret olur, yaftalamak olur.

Ammaaa sinir bozdukları, medeniyetten bihaber oldukları, yaşadığı yere entegre olmayı inatla reddettikleri doğrudur.
Evet hanzo tayfadır!

Bir de kapı önlerini ayakkabı, terlik yığınağına da çevirirler.
O yıgınaktan, Bubi tuzağını aşar gibi çaba göstererek ilerlersiniz.
Ama ben ilerlemek yerine, tekmeyi basıp, ayakkabı uçurmayı daha çok seviyorum.
Keyifli oluyor, evet!
Bırakınız yıkasınlar bırakınız kurutsunlar size ne? Her boka hümanizm kasıyorsunuz da iş halı yıkamaya gelince mi empatiden yoksun oldunuz? Bunu diyenin anası da tahta fırçayla halıyı fırçalamıyorsa ben de bik bik değilim.
yahu o zaman ülkeye gelen suriyelilere de laf etmeyeceksiniz. bir yere sonradan gelen ve o yerin kurallarına uymayan, o yerin huzurunu kaçıran kişi sevilmez, o kadar. köylerinizde, kırsal mahallelerinizde ne yapıyorsanız yapın. kentte yaşıyorsanız kentli gibi yaşayacaksınız.
Ne yapsın kimin sidikli halısıyla birlikte yıkandığını bilmediği bir de üstüne para verdiği yıkama yerlerine mi versin? Hem ben halı yıkamayı sevdiğim için sevdiğim bir kesim. Lan insanları bir rahat bırakın ya yıkadım şuracıkta foşur foşur halısını ne olacak. Bak ses beni çok rahatsız etmesine rağmen mahalle düğünlerine bile bir şey demiyorum çünkü iki saat için milyonlar bayılmak hiç mantıklı değil. Hem mahalle düğünlerinde yemek de var.
şunu da şuraya bırakalım.
görsel
bemce zeytin bişi anlatmaya çalışıyor.
Kahkaha attiran beyan.

Görende tam apartman kapısının önünde yıkıyor sanacak. Binanın kenarında ya da kanalizasyon kapağina yakin kisimda yıkiyor. Su dağılmasın diye.