bugün

Çin'de samsung fabrikalarında üretilen bir çok telefonda olmayan özelliklere sahip telefon markası.
iş gereği kullanmak zorunda kaldığım 85478564735625 cep telefonu hattından ilk ikisini aynı anda açık tutmayı başaran, bariz bir pavyon kadar zil sesi çıkarabilen, aynı zamanda 21 mayis 2008 manchester united chelsea macinın penaltı atışları kısmını yolda olmama rağmen izlememi sağlayan bir çeşit cep telefonu !

daha kullanmaya başlayalı iki gün olmasına rağmen sevdim bunu ben. amma lakin çok yavaş.. eşşek kadar da ağır. yok lan, abarttım, o kadar ağır olamaz..
taşıdığı onlarca özelliğe rağmen doğubank fiyatı 200 - 220 YTL olan cep telefonu!!

tv özelliği müthiş, çift sim kart desteği var, kesinlikle bir teyp kadar ses çıkarıyor ve stereo, pili 1800 miliamper, antensiz fm radyosu var, ekranı dokunmatik ve çok başarılı, aynı zamanda ekran modeline göre 2.5 - 3 inch arası değişiyor, menüleri nokiaya taş çıkarır.

sadece kameralarından mucize beklemeyin, 2 megapiksel, 3.2 megapiksel yazmasına rağmen vga nın enterpolasyon ile büyütülmüş hali gibi duruyor. önde kamera konulmuş ama görüntülü görüşme desteği yok. ki zaten telefon multimedya telefonu, kamera çok önemli olmasa gerek.

nokia takozları bu özelliklerin yarısını taşımazken fiyatları 1000 YTL.

çin malıdır, bozulur diyen arkadaşlar, nokia nın 1 milyarlık bir modeli 6 ay sonra 500 ytl ye düşüyor. bu telefon 6 ayda bozulsa zararınız 200 ytl, ama nokiada kafadan 400-500 lira zarar. ki bu telefonlar nokia n99i, nokia n101 gibi iki haftada arızalanan modeller değil. şikayet eden görmedim.

dip not : efendim bu telefonlar piyasada 300-400 arası fiyatlara satılıyor, bu fiyatlara satan dükkanlar görürseniz dükkan sahibine içinizden siktir çekip dükkandan ayrılınız.
piyasada t808, t818, t828, t838 ve t838i modelleri mevcut. şu an en iyisi t838i.
bu telefona sahip bir yakınınız varsa ve telefonunuzu bir gün duymama sebebiyle açmadığını söylerse kendisine şüphe dolu gözlerle bakınız.en düşük ses ayarı bile normal telefonlardan yüksektir çünkü. tv özelliği de şahane bir çok kanalı sorunsuz gösteriyor.
çinde üretilip piyasaya giren neredeyse her no name telefona basılan marka. telefon n99, n100, n101, cect, vercu markaları altında bile olsa adamlar üzerine anycool yazısını basıyorlar.

gerçekten anycool markasıyla satılan sadece 3 tane marka vardır, bunları da doğubank anycool da bulmak mümkün. ama almayın. zira bende (cect n100 markalı sahte anycool) bi tanesi var 3 aydır hiç bir problem çıkarmadı ama konuşurken inanılmaz baş ağrısı yapıyor. ve sar değerleri konusunda seksen tane değer var hangisine inanacağımız belli değil.

dip not : telefona bir arkadaştan bulduğum 8 gb lık micro sd kartı taktım, tanıdı. bilginize.

gerçek anycool lar ile sahtelerini kıyaslamak için: http://www.solomobi.com

dip not 2 : (#3904832) da belirtilen ses çıkmama sorunu telefonlarda mevcuttur, sanırsam yazılımda bir bug var, arada bir ses kendi kendine kesiliyor, telefonu kapatıp açmadan da düzelmiyor.
şarj cihazını prize taktığımda şiddetli bir patlamaya neden olup beni tırstıran, artık kullanmadığım çin malı telefon markası. samsung'un yan ürünü olan anycall markasını isim olarak taklit etmektedir ayrıca. uzak durunuz.
anycool t848 adında 5 megapixel kamerası olan ve 3x optik zoom yapan modele sahip telefon markası.

ahanda burada

görsel

ayrıca çift hat+ televizyon özelliğini standart olarak her modelde bulunduran marka,hoş başka özelliğide yok ya. *
(#3562710) da belirtilen özelliklerin tümünü taşıyan, ama bi tanecik bile java oyununu çalıştırmayan telefon.
çin'de piyasadan sağdan soldan topladıkları telefonlara anycool etiketi yapıştırıp satan bir firma. çin'de üretilen telefonların sar değerleri ile bilgi sahibi olanların beynini haşlanmaktan ya da kanser olmaktan korumak maksadıyla asla elini sürmeyeceği telefonlardır. cebinde taşıyan birinin testislerini fasulyeye çevirme ihtimali hiç de az değildir bu tarz telefonların...

ayrıca anycall'ın çakması olduğunu hatırlatmaya lüzum yoktur sanırım.
yaklaşık 4 senedir , çift hatlı bir serisi elimde bulunan telefon hiç şarjdan çıkmadığı için,
pilsiz olarak prize takılınca çalışabilmektedir. televizyon keyfini anycool ile yaşamak bir başkadır.