1. 1.
  Tanrı kavramı hakkındaki inanç ve öğretiler'den biri.
  ... leggare
 2. 2.
  deizm ile aynı şeydir.

  antiteistler bir tanrının varlığına inanırlar, ama dinlerin, insanoğlunun uydurması olduğunu düşünürler.

  bazıları ise bu tanrının insanlar olduğunu düşünüp iyice -afedersiniz- sıçarlar.
  -3 ... cherry no kokimiyoi
 3. 3.
  sıklıkla ateizmle karıştırılan kavramdır. her ateist antiteist bir yaklaşıma sahip olacak diye bir şart yoktur. ancak tabi ki tanrı olmadığını anlayabilecek bir birey dünyadaki pek çok sorunun kaynağının din olduğunun farkına da vardığı için antiteizm ile iç içedir.

  mesela "sürekli islama saldırıyorlar" diye ağlamaların hedefi olan kişinin bunu yapma sebebi en yakınındaki büyük insanlık tehditi olarak islamı gören bir antiteisttir. (bkz: root of all evil) belgeselinde görebileceğimiz gibi, benzer durumda amerika'da daha çok hristiyanlık üzerinde durulmaktadır.

  ateistlerin çoğu dini dayatmalar olmadan, empati yeteneği yüksek olduğundan iyilik yapma eğilimi gösteren insanlardır. bu nedenle ateist olan bir kişinin aynı zamana antiteist olması büyük olasılıktır. benzer durum deistler için de geçerlidir.
  1 ... tenpura
 4. 4.
  tanrı fikrinin tamamiyle reddedilmesidir. ateizmle çok karıştırılır. her antiteist ateisttir fakat her ateist antiteist değildir. ateistler her ne kadar antiteizmle anılsalar da bu onların içinde bulundukları ortamdan kaynaklı bir durumdur.

  dünyadaki bazı dinler antiteizmi kabul etmektedir.* *
  ... serapci