1. 1.
  ne pahasına olursa olsun tayyip düşmanlığı yapmak üzerine kurulu olan bir ideoloji. en az antisemitizm kadar insanlık suçu sayılmalıdır. bunlar genel olarak deve kuşu ve köstebek gibi canlı türleridir. başları hep öne eğiktir. siyonizme olan bağlılıkları ve israil yanlısı yazıları ile yahudi milletinin gözbebekleri. sizi gibi köftehorlar sizi.
  4 -7 ... uvjb
 2. 2.
  bu ideolojiye çanak tutan en büyük medya organı, sözde insan hakları treninin lokomotifidir.
  3 -3 ... uvjb
 3. 3.
  yahudilerden cesaret ödülü alan tayyib, savaş gereçlerimiz için, israil'le anlaşan tayyip. kendisine, filistin'e saldırılacağını haber verdikleri halde, ses çıkaramayan tayyip. buna rağmen yahudi yanlısı, tayyip karşıtı bizler. biraz insaf, biraz nizam lütfen.
  1 -1 ... bilent
 4. 4.
  eskiden torpil ve adam kayırma ile işlerini yürütenlerin, bu çarkın yerine yeni bir torpil çarkı kurulması ile deliye dönmelerinin sonucudur...işleri düştüğü zaman susarlar, sonra yine devam...
  2 ... freewheelin
 5. 5.
  lafa geldiği zaman en demokrat benim diye göğsünü gerenlerin sahip oldukları psikolojik rahatsızlığa verilen ad.

  bir kere insan hangi ideolojiye sahip olursa olsun haksıza haksızsın diyebilme, haklıya da hakkını teslim edebilme yetisine sahip olmalı, ancak o zaman erdemden söz edilebilir.

  Eleştirel bakış açısına evet, orada gelişimden söz edilebilir ama anti x duruşuna sahip insanların bulunduğu yerde ancak ve ancak bağnazlık ve yobazlık vardır, her ne kadar yobazlara karşıyız diyerek yobazlık yapmak ironik olsa da durum bu.
  1 -1 ... lumpiya
 6. 6.
  bu ideolojinin askerleri akp'ye oy verenlere bidon kafalılar ve göbeğini kaşıyan adamlar derler. bunların hepsi yeminli ve paralı askerdir. gönüllü askerlik yapacak cesaret ve güven yoktur bunlarda. birileri arkadan üfler bunlar önden ses çıkarır. bildiğin borazan lan bunlar.
  4 -1 ... uvjb
 7. 7.
  bunlara göre 80 yıllık cumhuriyetin bütün sorunlarının sebebi tayyip erdoğan'dır. tayyip gittiği zaman ülkemiz medeni devlet seviyesine ulaşacaktır. tayyip 6 yılda mucize üretemediği için her şeyin baş sorumlusudur. işte bu idelojinin manifestosu. ne kadar sığ değil mi?
  2 -1 ... uvjb
 8. 8.
  terim uydurma konusunda yüksek ihtisas yapmış yobaz güruhun son uyduruğu.

  ayyeap efendiye sürekli karşı olma durumu olarak da tanımlanmış, yani üretkenlik de sıfır.

  "demokrasi bizim için araçtır" diyen bir insanı idol ve lider bellemiş bir güruhun farklı düşüncelere anlayış ve hoşgörüyle yaklaşması beklenemez elbette; ki beklemeyerek şaşırmıyorum ben.
  doğal halleri bu yani.

  tayyeap in kimileri için ilah, kimileri için deccal olduğu ortadadır. sana adam melek gibi geliyor olabilir ve bunun için kendine göre geçerli sebeplerin de olabilir; ancak bu benim de onu seveceğim ve her yaptığı hareketi "heeaaalaal ossunng bajjbakanımaa uleaağn" diye karşılayacağım anlamına gelmez.

  hocası erbakan tarafından bile siyonist emellere hizmet etmekle suçlanan rte'yi eleştirmekle nasıl israil yanlısı olunuyor anlamak mümkün değil.

  bugün israil uçakları konya üzerinde eğitim uçuşu yapıp filistin'i bombalıyor; ancak rte'yi idol belleyenler kendisine "davos ta artislik yapacağına önce bunları yolla" diyemiyor?

  rte'nin artislik yapıp sözde terkettiği panelin yapılma teklifini rte'nin kurmaylarının verdiğini, böyle mühim bir konu için 1 saat gibi kısa bir süre seçenin yine rte'Nin kurmayları olduğunu, moderatör değişip o denyo moderatör görevlendirildiğinde sadece 1 kez itiraz edip üstelemeyenin de rte'nin kurmayları olduğunu bilmiyorlar tabi.

  rte ofer'e petkim i peşkeş çekerken seslerini çıkarmıyor; ancak bu peşkeş ortaya çıkarılıp vatanın zarar ettirildiği anlaşılıp ihale durdurulunca "aeaea devlet her işte olmasın, liberal ekonomiiyy!" diye ağlıyorlar.

  2 yıl önce peres'i mecliste ayakta alkışlayan bu "antitayyibistler" miydi? değildi, tam tersine davos fatihi ve güruhuydu.
  kızıyorsunuz sonra bizlere, "her başlıkta yobaz diyorlar, asıl yobaz bunlar" diyorsunuz.

  bir düşüncenin, bir fikrin arkasında körü körüne durmaktır yobazlık. körü körüne tayyip'i savunuyorsunuz, "ne yapsa doğrudur" sığlığından ileri gidemiyorsunuz.

  işte problem burda.

  takım tutar gibi parti tutulmaz.
  3 -3 ... rakimalboga
 9. 9.
  körü körüne tayyip düşmanlığı yapmaktır. ayrıca bu tespiti yapmak için yobaz veya deli fişek akp'li olmaya gerek yok. hürriyet'e ve yanlı haberlerine bakın yeter. hepsi bir fırından çıkmış gibi. bu mu sizin "ne yapsa yanlıştır" sığlığından ileri gidişiniz?
  1 -3 ... uvjb
 10. 10.
  2002 senesinde devraldığı bu ülkeyi, bugün isviçre seviyesine getirmiş(!) olan partinin en yetkili adamını çekemeyen insanların izlediği yoldur. daha ne olsun ki? bugün abd ve israil ayaklarımıza kapanıyorsa, "emret abi" ayağı çekiyorlarsa tayyip sayesindedir. bu çekemeyenler israil'lidir, yahudidir, laiktir, kemalisttir, ibnedir... kızgınım bu insanlara, rte gibi 1.90 boyundaki bir külçe altını ne zaman bulacaksınız bir daha? bugün türkiye en parlak(!!) günlerini yaşıyorsa kesinlikle o yüce akp, yücelerin yücesi recep tayyip(tayyib değil) erdoğan ve pek tabi ki yukarıdan vites sallayan allah babamız(!!) sayesindedir.
  (bkz: van minits)
  1 -1 ... pulemjot kalashnikova