bugün

"saçma bir film olmasın" tembihleriyle baştan gerim gerim gerdiren aktivitedir.
hiç yapamadığım bir şeydir.
-üüf niye getirdin beni buraya bangır bangır migrenim azdı yine

cümlesiyle son bulacak eylem.
herkesin başaramayacağı, zevk alamayacağı olaydır. bazı kompleksli insanlar aileleriyle gezmek istemez. halbuki aile candır, kandır. arkadaş bir sürü ama anne tek. hayatında kaç kişi annesiyle sinemaya gidip eğlenme zevkine varmıştır? bunu yaşayana tebrikler.
annenin film hakkında yaptığı ilginç(komik) yorumlarla son bulur.
(bkz: konulu film) haricindeki filmler izlenebilir anneyle.
hayattaki en büyük zevklerimden biridir.

(bkz: anne kuzusu olmak)
küfür, seks ve şiddet içermediğinden önceden emin olmak için izlediğim bir filmi' annneeee sinemaya yeni bir film gelmiş çok güzelmiş hadi kalk gidelim sana da değişiklik olur' diyip adamlık taslama durumudur.
asla gerçekleşemeyecek olması kişide dev bir hüzne yolculuğa davetiye çıkarır.
O utanç verici dediğiniz şey allah göstermesin anneniz vefat ettiğinde iyiki gitmişiz diyeceğiniz çok değerli bir anı olarak size kalacaktır.
Ikimizinde canı sıkıldıgında gerceklestirdigimiz eylem. Herhangi bir arkadasla gitmekten daha zevklidir kanimca.
Dünyanın en eğlenceli aktivitesidir. Hoş zaman geçirilir hele de kafa dengi bi kadınsa tadından yenmez.
Sizin icin karşılıksız onca yaptığı fedakarlik karsisinda, sirtinizda bile tasimalisiniz!
Geçmişe dönüp bakıyorum da annemle birşey yapmaktan hep kaçmışım. Gerizekalı biri olduğumu çok net anlıyorum. Şimdi bakıyorum, gözümün önünde yaşlanıyor. Bir gün gelecek gidecek. Aklıma geldikçe gidip öpüp sarılıyorum. Hayırdır diyor, "seviyorum kız seni" diyorum. Yüzünde tarifi mümkün olmayan bir tebessüm oluşuyor.

Mına koduğumun ergenleri, annenizin kıymetini bilin.
Biraz önceki olay nedeniyle görünce içimi burkan başlık.
Kazandığım ilk parayla götürmüştüm, Buz devri 5.
annenizin kıymetini bilin. gerçekten çok önemli çok çok çok çok çok çok.
Annem kapalı ve karanlık alanlarda uzun süre duramadığından hiç yaşayamadığım eylemdir. Hepte içimde kalacak yalan yok.
"kapalı alan korkusu" olan "ana" ile gerçekleşemeyecek eylemdir.

+ ben boğulurum orada. nefes alamam, cırlarım. hep yıkarım oraları. çıldırmaklığım gelir.
Anneyle özlem giderme saatlerinin başlangıcı olabilecek aktivitedir.
Birlikte özenle film seçilir, " yok yok istemem" dese de en büyüğünden mısır almaktır.
" ne dedi", " bu adam kim" gibi sorularını fısır fısır yanıtlamaktır.
Çıkışta, sıcak çikolata içmektir, size minnet ve sevgiyle bakan gözlerini seyrederek, filmi konuşmaktır, irdelemektir.
Oyuncuları çekiştirip, sevimli dedikodular yapıp, kıkırdamaktır.
Anne candır!
Hep yaptigimdir sevgilimle ergenken giderdim annemle daha zevkli. Sinemaya gitmeye bayilirim benim kadar seven bi sevgili bulursam olabilir. Erkeklere evde pc den led tv ye baglamak daha cazip geliyor...