bugün

bir çocuğun anneyi üzdüğünü bilmesine rağmen yaptığı davranışı tekrarlaması durumu.
(bkz: alkolik olmak)
(bkz: psikopat olmak)
(bkz: hayırsız evlat olmak)
(bkz: anne gofret istiyoooom)
saatlerce internetin başında oturmak olsa gerek, garibim bir saattir yemek hazır diye bağırınıyor..* * *
tahminen 5 yaş dolaylarında ikamet ederken, portakal soy,yicem diyerek portakalı soydurmak, akabinde kabuklarını tekrar birleştirmesi istenip, niye olmuyo şeklinde yırtınıp kendini paralamak sureti ile anne canından bezdirilir.
gün batımı sıralarında gözünü anneyi delirtmeye bürümüş fırlamanın bitmek tükenmek bilmeyen çağrışımlarıyla malum zatı dürtüklemesi vasfıdır.

- annnnnee!!! su getir.
- annnnnee!!! karnım acıktı.
- annnnnee!!! dünkü çikolata bittimi.
- annnnnee!!! çişim geldi... vs.
annenin akşam yemeği için kızartmış olduğu köfteleri kediye fırlatmak, bunun yetmemesi ve üstüne gidip patatesleri de fırlatmak, kedileri doyurup ev ahalisini aç bırakmak.*
anneniz size kızdıgında sinirlenip intikam almak için;
- (ağlamaklı bir ses tonuyla) polis amca annem beni sürekli dövüyor, işkence ediyor gelin bana yardım edin deyip evin adresini verirken annenizin sizi yakalaması durumudur. çocugunu telefonda bunu yaparken yakalayan annem, muhtemelen beni küçükken cami avlusuna bırakmadıgına çok pişman olmuştur.
annem:
günlük bezgin bekir triplerimin tek izleyicisi,kafayı dağıtmam lazım diye naralar atarak o şehirden ötekine koşarken arkamdan su döken ve el sallayan insan,o paradigma da beni yıktı anne varsa yoksa mea culpa saçmalıklarımı dinleyen ulvi varlık.
anne temizlik yaparken roman okumak,
gelen arkadaşlarına güzel potlar kırmak.
(bkz: çarmıha germek)
çocuk denen gerizekalı varlıkların yaptıkları şeylerdir. misal; istediğiniz şeyin alınmaması sonucu eve dönünce bilmem ne marka kristal kültablasını ele alıp:

-atım mııı? atacammm! atım mı yereee?

diye bağırmak.
en fecisi ise başınıza bir şey geldiğinde; ne bileyim kafanız filan yarıldığında kan revan içinde onun karşısına çıkmaktır. belki kasıtlı yapılmıyor ama en büyük işkence bunun gibi şeyler olsa gerek...
- uzun süre çocuğun annesini görmesine izin vermemek
- çocuğun annesini * annelikten redd edip evden ayrılması
bir baltaya sap olamamsı.
anneyi canından bezdirip 'annelikten istifa ediyorum' demesine sebep olmak.*.
yurumeyi ogrenir ogrenmez evden kacmak, polis sizi buldugunda annenin 10 yas yaslandigini fark etmek.
eve kopek getirip, 2 gun oynadiktan sonra anneye teslim etmek sonrasinda zerre sorumluluk almamak. butun zaman boyunca annenin kopege annelik yapmasi, bokunu temizleyip, yemegini hazirlamasi. akabinde 'bu kopek niye seni daha cok seviyo yeaaaaaaa..' diye anneye cemkirmek.
(bkz: kaybolan çorap teki sorunsalı)

anne tarafından püskürtülme repliği olarak da:
(bkz: nerde çıkardıysan ordadır)
(bkz: sigara içmek)
(bkz: annneeaaaaa bitti!!) *
sofrayı topladığı gibi tekrar acıktım demek. *
(bkz: ütü yaparken exploited dinletmek)
kapıdan çıktıktan sonra bir bardak su istemek,asansöre varıldığında cebinizde anahtarın olmadığını farketmek tekrar kapıyı tıklatıp anahtarı istemek,kapı henüz kapanmışken cep telefonum masanın üstünde kalmış diyerek annenin psikopat olmasına neden olan olaylar zinciri.
küçükken(!) ama hatırlıyorum ne kadar küçüksem artık. annemden beni ayağında sallaması üzerine talepte bulunmam. annemin sallarken yorulması üzerine sallamaya bir kaç dakika ara vermesi üzerine benim salla diye otoriter komutlar vermem annemin uykusuz kalmasına ve sinirden delirmesine yol açmıştır heralde o zamanlar.
bir yere gidildiğinde yaşıtlarım dışarda bahçede falan oynarken benim annemin dibinden ayrılmayıp eve döndüğümüzde "anne bugün seni üzdüm mü hiç" diye sormam. o da söyleyemiyordu tabi benden ayrıldın sanki de yaramazlık yapıp üzüceksin. çok sabırlı ya seviyorum onu.