o an; bir hamle yapmak için çok vaktiniz olmadığı andır. mübarek kadın eğilmesiyle terliği kafaya çakması bir olurdu. sanırsın ruhuna Speedy Gonzales karışmış.
o an zaman durur. Düşünmeye fırsatınız dahi olmaz. o kadar ustadır ki anne terlik fırlatma konusunda bir an kendinize gelip kaçmaya kalkıştığınızda ne kadar hızla uzaklaşırsanız uzaklaşın annenizin ustaca fırlattığı o terlik bir yerinize denk gelecektir illaki.
annemin eli acıması diye yaptığı bir yöntemdir böyle bir annem var evet.
annemin eli acıması diye yaptığı bir yöntemdir böyle bir annem var evet.
iç sesinizin "kaç kaç kaç" dediği andır.
Spiner ustasinin dürbüne yaklaştiği andır.
ortamdan buharlaşmak için gerekli olan süreyi tanır. kayboldunuz kayboldunuz aksi halde terlikle sevişmeye hazır olmanız gerekir.
Herşey durur. Sadece anne hareket eder...
her şey slow motion ilerler. anne kızar. atacak bir nesne ararken terlik gözüne çarpar. yada zaten terliği arıyordur emin değilim. almak için eğildiği an hayatınız film şeridi gibi gözünüzün önünden geçer. yapma bile diyemeden terliği kıçınızda şaplar. bütün bu kadar kurguya gerek yok tabi alt tarafı bir terliktir. asıl korkulması gereken babanın hışmıdır.
gez- göt- arpacık yaptığı andır.
Hedefe kilitlenmiş bir f16 pilotunun, roket tuşuna basmak için elini uzattığı ana benzer...
Bu durumla karşılaşmamak için evdeki bütün terlikleri saklamanıza sebebiyet verebilir.
(bkz: target located)
tehlike arzetmeyen durumdur. en azından benim için. ilkokulda karşı gelmeye direnmeye başladığımdan pek de korkmazdım. asıl tehlike babanın hortumu eline alıdğı andı benim için.
diyalog yolları kapanmıştır.
Aniden eğilirse bel fıtığı olabileceği andır.
kaçmak için üç saniyeniz vardır.
O ortamdan kaçman gerektiği andır kaçamiyorsan bile kenara filan çekil yoksa kafaya terlik gelecek.
televizyonun önünü kapatmıştır.
ve hedefi gözüne kestirdiği andır.
Çocuğunun mala bağladığı andır.
tehlikenin farkına mısınız...