bugün

Çocuğunun mala bağladığı andır.
tehlikenin farkına mısınız...
ve hedefi gözüne kestirdiği andır.
televizyonun önünü kapatmıştır.
O ortamdan kaçman gerektiği andır kaçamiyorsan bile kenara filan çekil yoksa kafaya terlik gelecek.
kaçmak için üç saniyeniz vardır.
Aniden eğilirse bel fıtığı olabileceği andır.
diyalog yolları kapanmıştır.
tehlike arzetmeyen durumdur. en azından benim için. ilkokulda karşı gelmeye direnmeye başladığımdan pek de korkmazdım. asıl tehlike babanın hortumu eline alıdğı andı benim için.
(bkz: target located)
Bu durumla karşılaşmamak için evdeki bütün terlikleri saklamanıza sebebiyet verebilir.
Hedefe kilitlenmiş bir f16 pilotunun, roket tuşuna basmak için elini uzattığı ana benzer...
gez- göt- arpacık yaptığı andır.
her şey slow motion ilerler. anne kızar. atacak bir nesne ararken terlik gözüne çarpar. yada zaten terliği arıyordur emin değilim. almak için eğildiği an hayatınız film şeridi gibi gözünüzün önünden geçer. yapma bile diyemeden terliği kıçınızda şaplar. bütün bu kadar kurguya gerek yok tabi alt tarafı bir terliktir. asıl korkulması gereken babanın hışmıdır.
Herşey durur. Sadece anne hareket eder...
ortamdan buharlaşmak için gerekli olan süreyi tanır. kayboldunuz kayboldunuz aksi halde terlikle sevişmeye hazır olmanız gerekir.
Spiner ustasinin dürbüne yaklaştiği andır.
iç sesinizin "kaç kaç kaç" dediği andır.
annemin eli acıması diye yaptığı bir yöntemdir böyle bir annem var evet.
annemin eli acıması diye yaptığı bir yöntemdir böyle bir annem var evet.
o an zaman durur. Düşünmeye fırsatınız dahi olmaz. o kadar ustadır ki anne terlik fırlatma konusunda bir an kendinize gelip kaçmaya kalkıştığınızda ne kadar hızla uzaklaşırsanız uzaklaşın annenizin ustaca fırlattığı o terlik bir yerinize denk gelecektir illaki.
o an; bir hamle yapmak için çok vaktiniz olmadığı andır. mübarek kadın eğilmesiyle terliği kafaya çakması bir olurdu. sanırsın ruhuna Speedy Gonzales karışmış.