bugün

Öyle damdan düşer gibi demezler. Önce araya mesafe koyarlar. Siyasi davranır asla açıktan cephe almazlar. Bizimkilere gidelim deyince bahane uydururlar. Kılı kırk yarar bir laf bulur onu araya sokuştururlar. Suçu hemen karşı tarafa yapıştırırlar. Surat yapar tavır yapar trip yapar. Gidersin eve gelince burnundan getirirler. Gittiğine gideceğine bin pişman olursun. Hele ki kadının muhterem kayınvalidesi biraz çenebazsa yandı keten helvam. iki tarafı da idare edecem diye oğlanın imanı gevrer.
Ben bir kız olarak ; böyle bir teklifte bulunan bütün hemcinslerime yol vermenizi, üstüne engellemenizi rica ediyorum.
Gebersin köpekler.
Sen kim köpek ulan?

(bkz: kendini fasulyeden nimet saymak)
Bu saçmalığın ırkı yoktur.
Malezya'lı bir kızdan da duyabilirsiniz, Bulgar bir kızdan da.

Ne mi demelisiniz?
Şöyle ki...
Yok yok birşey demeyin, lakin insan değildir, anlamaz.
Dönün sırtınızı gidin, tek kelime etmeden.
siz şaka sanıyorsunuz değil mi?

evlenince göreceksiniz.
tabi bunu açık açık derse ona cephe alırsınız.

önce diyecek ki bak annen böyle böyle.
ben onu seviyorum, elimden geleni yapıyorum. ama o beni sevmiyor, ne yapsam beğenmiyor.

bak böyle böyle, mutlu olalım istemiyor.
bak bana şöyle dedi, böyle karıştı.

bak en son zoraki bir şekilde bana hoşgeldin dedi.
beni kızı gibi görmüyor. halbuki alakası bile yoktur, bilinçli bir hareket değildir.

yok bak biz ayrı bir aile olduk artık, annenler ailen değil.
bunu diyen kendi annesine tapar. bu ne iş dersen de senin annenle benim annem bir mi der.
aman tartışmaya girmeyin onun annesi şeytan, sizin anneniz melek olsa siz haksız çıkarsınız.

böyle böyle sürekli olarak planlı soğutma eğilimine girecek.
kısacası istemiyorum diyemeyecek ama bunu farklı hallerde sayısız kere yukarıdaki örneklerde olduğu gibi dile getirecek.
"ana kuzusu" erkekler, kendi kendine otoyol kenarında mı yetişiyor diye düşünen türk kızıdır.
Türk kızından bahsediyorsak her şey mümkün. politik olup iki tarafa da oynamak lazım. Böylece kaybinizi minimum düzeyde tutarsiniz. Bu konuda çok tecrübeli gibi anlatıyorum. Ama değilim bu da böyle bir şey işte.
AAAAA KIZA BAK DÖVERiM KIZ SENi.
iMZA iKi ERKEK ÇOCUĞU ANNESi.
Bunu uplamazsak olmazdı.

Lanet getirecise türk kızıdır.

Aman efendim şimdi hemen çabucacik da gaza gelip bütün kızlara yüklenelim de demeyin.

iyileri de vardır. Hepsi bir değil.
lan kaç kere dedik.
erkek bunu kız istemeden hemen yapmalıdır. sevmemek değilde ilişkileri gevşetmek.
oglum anlamıyormusunuz. büyüdünüz artık. ananıza babanıza herhangi bir borcunuz yok.borçlu hisedecekseniz çocuklarınıza borçlusunuz. hayatın devam etmesi gerekliliği açısından bu böyledir. ananızın babanızın fonksiyonu sizi evlendirmekle bitmiştir. onlar artık sadece saygı duyulacak, arada hatırı sorulacak, ihtiyacı olursa gidilecek insanlar. siz yeni ve önemli bir kurum oluşturdunuz. ondan önemli bişey yok. önce karın ya da kocan ve çocukların.
bunu çocuklarına söylemeyen ebeveynlar çocuklarına en büyük zararı veriyor.
adam haaala çocuklğunda kalmış. büyümemiş. hala hayatının merkezinde ana babası var.
adam ol ve büyü, çocuk.
aynı kız kendi çocuğuna ölesiye bağlıdır. tuhaf bir kafa yani.
sen kim köpek.
Açıkca böyle demezler ama, annenle ailenle ilişki bağlarını gevsetmeni rica ediyorum benzeri istekleri olur bir çoklarının.

Ne bizimkileri ne sizinkileri Hayatımıza dahil etmeyelim diyenler de var. Bak lan sen şu manyaka.

Onlar zaten hayatımızın tam ortasında neyin dahilinden bahsediyorsun sen?
Kimse kimsenin etlisine sütlüsüne karışmaz zaten.
Ama kimse kimsenin ailesine olan bağlılığına da karışamaz.

Sacit, bak biz yeni bir aile olduk artık...

Ya öyle mi. Sokarım öyle aileye.