bugün

Köylü, medeniyetsiz Annesi ve sanat için yaşayan sevgilisi arasında kalmış ve büyük kavgalardan, kültür çatışmasından doğmuş tartışmalardan dolayı bir seçim yapmak zorunda kalan kişi düşüncesi.

Bana biraz tavsiyelerde bulunun cancağızlarım.

Annem ile sevgilim bir türlü anlasmıyor ikisinden birini seçmek zorundayım. Öncelikle bilin ki ben sanat için yaşarım.

Annemi seçersem: onun cahilliğini, kültürsüzlüğünü seçmiş olurum ve ömür boyu da annemi eğitmekle geçer ama annem kültürsüzlükte ısrar ettiği için bir gelişme olmaz. Kültürsüz cahil biriyle yasayamam

Sevgilimle beraber olursam ki onla her yeri gezerim, hem de zevkle. italya'ya gider kolezyumu ziyaret ederiz, Fransa'da louvre müzesini ziyaret ederiz, çine gider Sed üzerinde yürürüz, veya miamide demba BA gibi poz veririz.

sanıyorum cevap belli. acaba diger yazarlar bu şartlar içerisinde neyi seçerdi, merak etmiyor değilim.

edit: karar verildi, sevgilimi seçiyorum. Bekle beni Roma !
Sevgiliyi her zaman bulursun ama anne gibisi her zaman bulunmaz hatta hiç bulunmaz.Hatta okuma yazma bilmesin ne farkeder.

Ha sevgili de secersin kız sana siktiri çektiğinde pişman olursun.
Tabiki anne dedirten cevaptir. Sevgiliyi değiştirme imkanınız vardır fakat annenizi değiştiremezsiniz.
aşıksan, annene sevgilini çok sevdiğini güzellikle anlatmalisin. başta darılır falan ama çok uzun sürmez, anne yüreği evlattan vazgeçemez. affeder seni. ve sevgilinle evlenirsen onu kabullenmeye çalışacaktır. yok illaki istemiyorsa üzülme sen, annen hanım kızı sevmese bile sana gene dargın kalamayacaktır. gelin kaynana genelde birbirlerini kıskanır ve gecinemezler. çok anormal bir durum değil bu.

diyerek cevaplayabilecegim bir sorundur efendim bu.
sevgili bulunur, anne bir tanedir.
anne tabikide.
sevgiliyi sikim, anneye bir şey olmasın.
Annenin tercih meselesi dahi yapılmaması gerekiyor. Sevgiliyle anne birmidir anne o anne sevgilide kim oluyormuş.
Anan lan o senin doğduğundan beri yanında 15 dakikalık sevgiliyle mi kıyaslıyon.
Annen vefat edince anlarsın. Anne bu kadar mi değersiz lan.

Önerilen film, beyaz melek şiddetle tavsiye edilir.
ikisini de seçmemektir bazen. Çünkü birisi engeller koyabiliyor hayat yolunuza, kötüleyebiliyor sizi herkese karşı, köşelere sıkıştırıp ölümü düşündürebiliyor sizi düşündüğünü sanarak. Ki benim için bu tanım anne. Birisi de yarı yolda bırakıyor, kandırıyor ve pişman ediyor. Bu da, doğru tahmin, sevgili. Kendinizi seçin derim benim gibiyseniz. Ya da çaresizliklerin sonu, son çarem ölümü.

Edit: kendinizi seçme imkanı dahi verilmiyorsa son çare devreye giriyor. Ki bu da benim.
er kişi için konuşuyorum . ulan hıyar ağası 10000 kız bulur 1000 i ile sevgili olursun icap ederse 1000 tane de evlenebilecegin kız bulursun belki daha fazlasını sevebilirsin de . bir tarafların yiyorsa git bir anne daha bul kendine . Gevşek anne mi sevgili mi ne demek . Saçma sapan konuşma git ananın elini öp sevgili nedir annenin yanında it herif !
sevgilin kıçına tekmeyi koyduğunda mecburen yanına gideceğin için anan.
bunların hepsi çocukluğuna inilmesi gereken psikolojik travmaların nedenidir. ailesinden kopamamış erkek birey bu ikilemlerle karşı karşıya kalmaktadır. bunun en önemli nedeni ise çocukluğu boyunca anne koruması altında yetişmiş olmasıdır. örneğin babası para vermediğinde dahi gizli gizli annesinden alması, izin isterken anneden medet umup araya onu sokmaya çalışmak vs. bu tarz davranışların hepsi yetişen erkek birey de sürekli anneye bağımlılık hissiyatı doğuracaktır ve bir türlü anneden, aileden kopup bir birey olarak toplumda var olamayacak ya da böyle ikilemlerde kalacaktır. ama unutmamalıdır ki adam olmak veya toplum da birey olarak yer alabilmek aileden kopmayı gerektirir. ailesinden bir yerde kopabilen erkek birey ise kendi öz güvenini geliştirmeyi, başka bayanlara bağlanmayı, kendi ayakları üzerinde durabilmeyi, kendi doğrularını savunabilmeyi ve tabi ki de ailesi ile eşinin arasında ki dengeyi sağlayabilmeyi öğrenecektir.
Bir sorudur.
köylü, medeniyetsiz anne... devamını okuyamadım.
insanın asabını bozan sorudur.
döl israfı sorusu.

bir laf vardır yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor diye iste bu şahıs da onu en iyi anlatan örnektir. Koduğumun pezevengi seni belirli bir yaşa kadar kim büyüttü kim okuttu? hasta olduğunda kim baktı o cahil dediğin kadın. Şimdi siktir git sen ne anneni ne de babanı haketmiyorsun trollük de bir yere kadar.