bugün

bir çeşit korku gibi geliyor bana. 'bilgisayarda ekstra bir tuşa daha basarsa patlıyacakmı$ gibi davranıyıorlar.' veya klavyenin tek parmakla kullanılması bu duruma örnek gösterilebilir. ya da msn de "ileti yazıyor" ibaresinin 5 dakika boyunca gözükmesinin ardından iki kelimelik cümlenin belirmesi.
adres çubuğuna bişey yazma gereği duymazlar, google herşeyi düşünür...
ilkokul mezunu ve 55 yaşında olmasına rağmen mynet okey odasında admin olmuş, kendi kendine facebook hesabı açıp resimler yüklemiş ve hatta beni ekleyip profilime yorumlar yapmış, internet bağlantısı sorunu yaşaması durumunda superonline müşteri hizmetlerinin altını üstüne getirmeyi başarmış bi anneye sahip olarak özendiğim durumdur. nitekim bişeyler başardıkça iştahlanıyor, iştahlandıkça sorular sorarak beynimi yoruyordur.
annemin yıllar önce hallettiği bir durumdur. fakat sanılanın aksine çok trajik sonuçlara neden olmadı bizim evde.
birdahaki jenerasyona çogunun bilgisayar bilecegi düşünülürse teknolojiyle dogru orantılı olarak arttıgı görülen hadiseler bütünü.
Mouse kullanmaya çalışırken çok komik olurlar aynı zamanda ve ilk kez klavye kullandıklarında, diğer harfi ararken bir önceki harfe basılı tuttuklarından 5 tane a harfi çıkabilir.
göstergesi, annenin google dan beklediği mucizelerdir;
sibel hanımın cevizli turtası; senin gün rakibin sibel hanımı nerden bilsin google anne!
daha kötüsü, kendisi kullanmadığı için interneti gereksiz zannetmesi durumudur.
(bkz: göte giren genellemeler)
ismek bilgisayar kursuna gittikten sonra ortadan kalkacak durum.
o değil de benim annem benden kat kat daha iyi bu konuda diyeceğim durum.

bi sorun, bi arıza falan olduğunda annemi çağırıyorum, o derece.