bugün

Çocuğunuzu hayatınızın merkezi haline getirmeyin, onu hayatınızın merkezine göre yetiştirin.
Çocuğunuzu sevgisiz büyütmeyin, babasız da.
telefonla tabletle büyütmeyin.
Tamam her çocuk annesine özeldir ama hayatta tek çocuk sizinki gibi davranmayın. Sizin merkezinizde olabilir; fakat başkasınınkinde değil.

Bi de şu şarkıyı dinletin:
https://youtu.be/-fywEnXdMG4
çocuklarınızla az ilgilenin kafanızı kaldırın telefonlarınızdan.
bakamayacaksanız doğurmayın.
Çocuğunuzla hayatın tadını çıkarın..

size her daim akıl veren kendini zeki zannedenler olacaktır he deyip geçiniz..
Söyleyerek değil, davranışlarınızla örnek olun.

“Kitap oku” demeyin, kitap okuyun.

Ben bir evlat olarak çocukluğuma göre konuşuyorum.

Annemin iyi huylarını örnek alırdım ama “illa yap” dediklerini inatla yapmazdım.
Şimdi kimsenin bilmediği en önemli bilgiyi paylaşacağım. Sevgili anne adayları,bebeğiniz doğduktan sonra ilk bir yıl ona asla şekerli süt vs vermeyin. Bebek şekerin tadını bilmesin. Bunun sonucu büyüdüğünde çürüksüz sapasağlam dişler olacaktır. Bu önemli bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.oğlunuz pilot olabilir.
anne oldum başka anne olmak bambaşka,
Öncelikle baka bilecek misin o'na emin ol,
Bu adamdan çocuk yaparsam hayatım kurtulur düşüncesi varsa , Tarihi olmuş cami avlusuna bırakacaksan , ve de doğurdum işte deyip takip de etmeyeceksen hiç o kutsal
vazifeyi üstlen me.
Senin arzularının kurbanı etme o çocuğu.
Fazla aşermeyin, ulaşılabilecek şeyler aşerin.
Bebek, dogumlarda gordugum ve hissettigim kadariyla hayatin ikinci evresi. Vaktiniz varken bol bol dinlenin. Bu aralar zamanimin cogu plasentayla geciyor, yoruldukca sektorden epey soguyorum.
Kaplan gibi olun. Yavrunuzu korumanız gereken çok fazla tehlike var bu dünyada. Ve bu görev hayatta olduğunuz sürece devam etmeli.
ülkü olacakları bu konuda gerekli açıklamayı yapacaktır...
benim gibi yakışıklı ve zengin bir alfadan çocuk yapın ki, ne sizin, nede çocuğun hayatı kararmasın.
Koca seçerken parasına puluna işine gücüne bakarken

- bu adamdan baba olur mu?

Sorusunu da bir sorun kendinize aq.
Bir çocuk anne babasını seçemez ama siz en azından 1 tanesini seçebilirsiniz.
Erkekler için de vayse vörsa.
Çocukları sevdiğinize eminseniz anne olun derim. Yeterince sevgi, ilgi gösteremeyeceğiniz, mutsuz edeceğiniz çocukları dünyaya getirmemelisiniz.

Kendi adıma ben bundan korkuyorum.
Doğurmayin yeter nufus 100milyona dayandi.