bugün

anne kafası annenin boynu üstünde duran şey değildir , anne kafası ; lise son sınıf öğrencisi oğlu ile , ( ben oluyorum ) ortaokul son sınıf öğrencisi kızının öğle arasında eve gelip önceki akşamdan hazırlanmış yemeği ısıtmaktan aciz davranmalarına aldırmadan ve bunu hiç sorgulamadan , sırf evdeki iki evladına yardım edebilmek için tüm okul sezonu boyunca evi ile okulu arasındaki ( buradaki anne öğretmendir. ) yaklaşık 4 kilometre yolu hergün yürüyerek gelmesi , ( bahsedilen dönemde yaşanılan yer küçük bir kasabadır - gönen - ve şehir içi toplu ulaşım denen şey neredeyse yoktur . ) yemekleri ısıtıp sofrayı hazırlaması ve kar , kış , soğuk , sıcak demeden bunu sürekli yapmasıdır.

anne kafası normal insan kafası değildir. doğuştan ya da anne olduktan sonra da olabilir , ama muhakkak o kafada başka bir madde dolaşmaktadır .

hele hele bizim neslimiz gibi karşılıksız ve çıkarsız neredeyse hiçbirşey yapmayan bir nesile aitseniz , anne kafasını çoktan ayırt etmişsinizdir .

bunun gibi bin tane örnek sayılabilir , anne kafası çok acaip birşeydir .
anne kafası ağırdır.herkes kaldıramaz.yeni nesil annelerin kaldırabileceğinden şüpheliyim açıkcası.
- yaa anne eve adsl bağlatalım diyorum ama?
+ oğlum ne kadarmış ki?
- aylık 39 lira vericez 6 cigabayt kotamız olucak.
+ o paraya evime kıyma alırım.

budur..