bugün

Bohem tarzın en önde gelen temsilcilerinden Anna Sui 1964 yılında Detroit'te dünyaya geldi. Anna'nın modaya olan aşkı 4 yaşında ufak bir kızken başladı ve hala  aynı sevgiyle mesleğine devam ediyor.

Liseyi bitirdikten sonra Parsons School of Design da moda eğitimi görmek için New York'a taşındı. Parsons'da iki sene eğitim gördükten sonra çeşitli tekstil şirketlerinde tasarımcı olarak çalışan Sui 1980 yılında ilk koleksiyonunu piyasaya sundu. Bu yıllar boyunca markasını New York'taki evinden yöneten Sui yavaş ama emin adımlarla ilerleyerek 1990'lı yılların başında markasını Donna Karan gibi dev isimlerin seviyesine getirmeye başladı.

Kariyeri, klasik Amerikalı bir başarı hikayesi olmakla beraber bugün Anna Sui'nin 5 ülkede 32 butiği var ve koleksiyonu yaklaşık 30 ülkede 300 depo satış yapıyor.Sui ilk mağazasını 1992 yılında New York'un SoHo semtinde açtı.

Sui hemen hemen her koleksiyonunda 1970'li yıllara göndermelerde bulunacak kadar bu döneme tutkuyla bağlı bir tasarımcı. Sui'nin SoHo'daki butiği, 1970'li yılların Rock gruplarının psychedelic temalı posterleriyle dolu duvarlarıyla, tasarımcının çiçek çocuklarının hüküm sürdüğü yıllara olan ilgisinin güzel bir örneğidir. Sui 1999 yılında markasına kozmetik, parfüm ve aksesuar bölümlerini ekledi.Anna Sui,Boho chic akımının yaratılmasına ön ayak olmuş modacılardan biridir. Boho Chic ,70'lerin hippi çizgilerinden ve bohem akımından epey etkilenmiş modern cilalı bir tür olarak dikkat çeker. Bu türün en ünlü takipçileri ise moda dünyasının en ünlü stil ikonları: Kate Moss, Sienna Miller ve Kate Hudson.

Uzun fırfırlı etekler, uzun tünikler, jileler, şuh hatlardan epey uzak çizmeler Anna Sui'nin koleksiyonlarının temel taşlarıdır.Anna Sui'nin vazgeçilmezleri arasında mor, metalik siyah, kelebek, glam rock, eski şıklıklar gibi temalar yer alır.
sui dreams adında bir adet parfümüde bulunur.