bugün

Eldivensiz yurundugunde abartilmadigini anlayacagimiz soguk hakkinda yapilan sicmik tespit.
Bir sivas değildir. Ondan abartıdır. Evet.
Nanemolla kişilerin abarttığıdır.. gündüz -15 dereceleri gördü bu şehir.. hemen ufacık bir şeyde sızlayıp ağlayan hiç bir şeyden memnun olmayan tiplerdir.
bir güneşin üşüdüğü yer olan ardahan değildir.
entry yazarına demek istediğim. bırakın gelsin ! gel hele gel !
bi gelinde gorelim nereniz yaniyo?
ardahanlidan banane alismis o artik zavalli. biz bu soguklara aliskin degiliz ki sizi cok bilmis ukala cakma yazarlar.
hiçte abartma yok kardeşim ankara harbiden soğuk her kış dünyanın sonumu geldi acaba diye yusuf yusuf edersiniz. Ayrıca insanız la biz tabi üşüyecez ne o öyle süt bebesi falan robotmuyuz biz ag.
çankaya yıldıza çık bakalım akşam 8den sonra çeneni hissetmessin biraz dışarda kalınca.
Ankaraya hiç gelmeyenlerin yanılgısıdır. Grip olmak üzereyim.
Ardahan da -15 derece görünce asıl soğuk diyo ulan o şimdi ürgüpte de var oraya ne gidion.

Ankara soğuktan götü kaskatı eder Memleketim benim bee.
Siktir lan dedirtir. O sabah kuru ayazı varya bi gelin yaşayın. Kışları üç ay hastayız ulan.
Temelde daha soguk yerler olsa da, hatta nem yuzunden hissedilen sogugu istanbul'a kiyasla daha az olsa da, ankara'nin sogugunun cinsi bambaska. Elviden takmama -dikkatinizi cekiyorum kapali- ragmen ellerimi yara bere icinde birakan, krem bagimlisi olmama neden olan bambaska bir soguk bu! Kesiyor yahu, usutse umurumda olmayacak ama resmen kesiyor bu ayaz!
en doğru abartmadır. gece ayazında nöbet tutarken taşakları donan askerler gayet iyi bilirler o orospu çocuğu ayazı.
geçen hafta ankarada 4 gün kalmış, güneşli havaya denk gelmiş olmama rağmen söylemek isterim ki resmen soğuk yanığı olduk. yüzümüz soyuldu; ellerimiz taşlaştı, dudaklarımız çatlaya çatlaya şişti. siz siz olun ankaraya yolunuz düşerse muhakkak en kuvvetli nemlendiricileri çantanıza atın.
hiç de abartılmamıştır dediğimdir. sabahları ve akşamları özellikle götünüz donar, gelin görün demek isterim...
Bekara karı boşamak kolay dedirten söylemdir. istanbul'dan konuşmak kolay tabi. 5 dk. sigara içmeye çıkıyorum sanki sıvı nitrojen tankına girmiş gibi oluyorum. Sibirya bu soğuk karşısında diz çöker tövbe ister be!
beni ayazınla tehdit etme ankara, hayallerimi yaksam ağustosu yaşarsın...

Ankara'da 20 yıl yaşamış birisi olarak söylüyorum ki fena çarpıyor. bir ay içerisinde 3 kere grip etmişliği var.
soğuğu abartılmış mıdır bilmem de şehrin kendisi abartılmıştır. hiç bir halt yok. başkent olmasaydı niğdeden farkı olmazdı.
(bkz: sosyal medya abartması)
Dun o keskin kar soğuğunu yedikten sonra sıktır lan ordan ne abartılması demek istediğim durum.
"ankara'da kışları ince giyinin" derler. "on kat bile giyinsen üşüyeceksin çünkü. bari ince giyinip hızlı hareket edersin." var sen düşün...
(bkz: ankarayı özledim triplerine giren tipler)
Ben de abartıldığını düşünüyordum ta ki bu hafta sonuna kadar. Resmen soğuktan kendimi öyle sıkmışım ki boynum tutulmuş. 2 gün kıpırdatamadım boynumu. Yani abartın ankaralılar hakkınızdır.
Trakyaya gitmemiş insanların düştüğü yanılgıdır. Kar yağar donar silahla ateş edersin de o buzdan içeri girmez o mermi soğuk rüzgar değil tipidir. Yüz felci eşiğinden döndüm bir kere sakal bıyık donmasını siktir et aldığın nefes üşütür seni dedemin dediği gibi burada kar gökyüzüne doğru yağıyor. Tipisi bitmez soğuğu bitmez.
--spoiler--
Havasına kızına güven olmaz

--spoiler--

Derler. Bu spoilerı da niye verdiysem.
Anlara gecelerinde nöbet tutmuş birisi olarak Bence abartılmamış soğuktur kaç kere " tamam bu sefer kesin ayak parmaklarımı keserler" diye düşünmüşümdür.