bugün

insanın hasta olması için elinden gelen herşeyi yapan soğuktur.
Ana siken, ocak söndüren soğuğudur.
Bir konya soğuğu değildir.
Yeniden geldi sagolsun. Yuksek kesimlerde yagan karin ayazi alcak yerleri etkiledi. Giderek nefret ediyorum bu sehirden...
Soğuğu soğukluğundan utandırır.

Derinin his kaybı yaşadığı yer. Soğuk alerjisi olanlara kışın tavsiye edilmez.
diş etlerinin de üşüyebildiğinin farkına vardırır.
Bir Sivas soğugu değildir.
Gerek gerçek gerek manevi anlamda hissedilen soğukluk. Evet.
kuru soğuktur, hasta etmez.
üşütür, bir iş için ankara'ya gittim, gece arabada sabahlarım dedim benzinlikte çektim arabayı babam uyandığımda donmaktan beter olmuşum tir tir titredim resmen. arabanın klimasıyla ısınıp kendime geldim sonrada apar topar hemen bir otele gidip yerleştim.
10 kasımda törende kulaklarımı yakan gece 5 den sonra buz yapma olasılığı yüksek soğuktur.
An itibariyle 2 derece sıcaklıkla 28 mart pazartesi günü kendini hissettirmektedir.
kış aylarında hatta mart nisan aylarında bile ankaraya gitmem gerektiğinde içimden bir şeylerin kopup gitmesine sebep olan soğuktur. arkadaş bir çok şehire gittim geldim hala da gidiyorum lakin ciddi ciddi bu ankaranın soğuğu gibisini ne gördüm ne duydum. sabah erken saatlerde sokağa attığınız ilk adımda suratınıza vuran o ayaz anlatılamaz illa yaşamanız lazım. diğer şehirlerde de üşüyorsunuz ama bu başka bir şey çok tuhaf geliyor bana.
Yorganın içinden çıkıp da ekmek almaya inemiyorum ki kahvaltı yapıyım.

(bkz: gomşular yetişin! Yalnız başıma ölecem geberecem burda ben!)
Donduk lan! Bu ne?
Mart kapıdan baktırır onu anladık da niye ayın son gününe kadar bekliyor? Ayın başında donduruyor musun ne yapıyorsan yap sonra bir huzur ver! Bu ne soğuk? Evden çıkılmıyor. Dereceler eksiyi zorluyor.
Isın ey gri şehir!
Bir Eskişehir soğuğu olmayan soguktur.
Nisan ayında dahi devam eder. Ağzımıza sıçtı bu sabah. Sırf soğuk diye uyanmadigim günler varken Nisan ayı gelmiş hala ankaranin soğuk olması insanı sabah sabah hayattan nefret ettiriyor.
Son Ankara soğuğu deneyimimde, loplarım birbirine çarpmıştı! Beynimdekileri kast etmediğimi fark etmişsinizdir...
Bana o kadar da soguk gelmeyen durumdur cunku kisliklarimi henuz terk etmemistim.
isinizi garantiye alin canim.
Hof yataktan cikmasam hic. Hayatta kalamiyorum burada.
Çok sikim bir soğuktur. Dalağa kadar her şeyi siker atar. Göt deliğimin girişi buz tuttu beyler sıçmak istesem harp olacak aşağıda.
Kemiklere işleyen bir soğuktur. Evet.
1 ay da 3 kere grip etmiştir.
Bedene azap verir. Evet.