1. 1.
  kuğulu park durağından karşıya geçin ve merdivenlerden yukarı doğru çıkmaya başlayın 10 basamak sonra yaprak yığınları arasından yer beğenip oturun ve elinize alın bir kitap mırıl mırıl okuyun ya da fotoğraf çekin. güzel kareler çektim ben orda çooook.Ya da kaleye gidip akordeon çalan kadını dinleyin antikacının üst katında kahvaltı yapın.Orası her mevsim güzeldir ama sonbaharda daha çok.
  3 ... merdumzad
 2. 2.
  (bkz: istanbul da sonbahar) *
  -1 ... t square
 3. 3.
  özlenen hem de çok özlenendir...
  2 ... aksam vakti bir kadeh sarap
 4. 4.
  ramazanla beraber başlayacak mevsimdir; tatilin bitmesiyle ve ramazanın getirdiği trafik problemiyle çok sıkıntı yaşatacak durumdur.
  ... rita repulsa
 5. 5.
  her mevsim gri derler ankara'ya
  bilmem devamlı yas mı tutmaktadır?
  gökyüzü kapalı, insanlar yabancı
  sararmış yapraklar kapamış tüm kumrular'ı
  haşır huşur sesleri ile yararcasına ilerlerken
  kulağımda voice of the soul çalarken,
  aklımdan hep aynı şeyler geçer,

  bilmem senin şehrinde de mi düşüyor yapraklar?
  bilmem senin gökyüzünde mi yas tutuyor benim gibi?

  dedirten sonbahar. *
  3 -2 ... gothic evil
 6. 6.
  new york'taki ile mukayese edenin çarpılması muhtemel mevsim.
  ... dabaddah
 7. 7.
  ankara'da her sonbahar hüznün habercisidir, ama bu kez hüzün sonbahar'ın habercisi...

  hüzün ki en çok yakışandır bize, bize ankara'da ve her sonbaharda... her sonbahar güzeldir ankarada aşk marazlılar için, ne de olsa hüzündür olgunlaştıran insanı... hüzün; sabretmek istemeden, elden bir şey gelmeden, isyan etmeden, onurla acıyı yaşamaktır. ankara'da hüzün başka bir hüzündür.

  yine baharlar gelecek diye sonbahar'ı adamdan saymayıp bir bekleyiş başlar ilkbahar için ankara'da her kış yaklaştığında... her kış yaklaştığında -ki yaşanılan muhtemelen sonbahardır, konum nedeniyle zaten ilk bahar olmuyor kıştan önce ankarada h,ç bir yerde olmadığı gibi- sonbahar hiç olmazsa elde kalan bahardır...

  kurmuş da olsa bir yaprak, son bir kez de olsa ılık bir rüzgar, ha yağdı yağacak bir gök yüzü, farkında olmadan yaşanılan telaş ve bir cadde ankarada. sahi neden sonbahar caddesinde son bir sigara içip de gelecekten umutsuz olup yine güzeldi yaşamak diyemeyecek kadar zamansız olunur ankara'da...
  ... sahrut
 8. 8.
  Aha şuan yaşadığımız Ankara' da ki olağanüstü güzelliktir. Tek mevsimde güzeldir ankara, sonbahar' da.
  Soğuk değildir hava ama yağmur vardır dışarda, korna, motor sesleri beyninizi yorar ama Çatıların arıtma borularından boşalan su bi ezgidir, ankara sokaklarında. Kızılay Karanfil caddesi' nde, Konur sokakda. Az katlı gri binaların arasında ki tüm gri şehir kalabalığı gülümsemektedir. Heyecanlıdır, en azından yağmurdan kaçmak için doldururlar caféleri, barları. Ve sen otobüs durağına doğru giderken, sağında sıra sıra dizilmiş bahçeli cafélerin brandalarından akan suyu görürsün. Diyeceğin kelime 'Aslında Ankara çok da sıkıcı değil be.' Hala yağmur yağıyorsa eğer, sikko ego' nun sikko otobüslerinde bile keyif alırsın camdan seken damlaları sayarken.
  1 ... warmth of winter
 9. 9.
  soğuktur, daha şimdiden hasta etmiştir.
  2 ... ankaraistanbularasimekik
 10. 10.
  kötüdür.sonbahar diye bir şey yoktur ankara da kış gelmiştir sinsice.
  1 ... kumraladamavituna