bugün

(bkz: sabri sarıoğlu)
ani ataklarla ilerliyen makinadır.
dengesiz duran makinadır, dengelemek lazımdır.
asabi araz göstermektedir. ihtimalen kazan yuvalarından bir ya da birkaçı kırıldığından asabiyeti her an artabilir.
yıkama kapasitesi aşılmış makinedir. çamaşır miktarını azaltmalı ve üç beyazdan kaçınmalısınız:
kireç, calgon manyağı tamirci amca, calgon kullanmayan mağdur teyze.
yıllarca verilen ağır işler o gün canına tak etmiştir .
r2d2 'nin atraksiyona çağırdığı kankası olabilir.
eski modeldir o.
yazar bizim çamaşır makinasından bahsediyor. yıkama-kurulama bitene kadar üstünden oturmak zorundasınız. öyleki eğer üstünden kalkarsanız banyodan dışarı çıkıyo makine.
kıçını kireç bağlamıştır, durduğu yerde duramıyordur artık.
http://www.incicaps.com/r/baykus-reyiz.swf/
(bkz: depara kalkan çamaşır makinesi)
merdaneliler gerçekten taksi dediğimiz yönelme ve yer değiştirme haraketlerini yapabilen cansız gibi görülen ancak canlı organizmalardır.

not: organizma zaten canlı demektir. anlatım bozukluluğu yaptım.
artık çalışmaktan sıkılmış, firar etmeyi kafasına koymuştur... arkasından koşmak yerine; gidene "güle güle" gelene "hoşgeldin" mantığıyla yeni bir makine almak yapılacak en akıllıca iştir.
geçtiğimiz günlerde şahit olduğum durumdur. makine dışarı çıkıp kendine yeni rezistans aldı da eve geri döndü. hasta olduğunda tek başına doktora giden insanı andırdı haliyle. veya kıyafet almaya çıkan kız da olabilir, bilemedim.
Hayata baştan sona belden aşağı bakan ergenlere, başlığı sex ve cinselliğe bağlamak için fırsattır.