bugün

Genellikle halk otobüslerinde göz imasıyla kalk lan deyip üç durak sonra öteki amcalarla parkta buluşan amcalardır. Üzmeyin.
Zikirmatikle toplu taşımalarda dudakları kıpırdayan teyzelerin kocalarıdır.
Minibüse binerken biss diyen teyzelerin kocaları.
Geğirip estağfurullah da derler.
kalbin dile yansıdığı zikirdir.
"Guark, elhamdülillah" diyen amcaların bir alt sürümüdür.
aynı zamanda hauppşaaaaahhhhh diye hapşururlar.
Tek istediğim ağzından çıkan kelimenin manasını bilip yaşamında da sergilemesini istediğim amcalardır.

" Köroğlu evin yıkıla" mantığındaki bir zikrin hiçbir tesiri olmaz.
Güncelleme geliyordur .
Bunun dersin en sessiz anında söyleyen 17 yaşındaki ergen kız versiyonunu biliyorum.

Evlerden ırak.
otobüse binerken, bisssssssssmillah... diyen teyzelerle evlenirler. ne diyeyim mutluluklar.
bütün enerjiyi alıp ahireti düşünmeye başlatan Ömer Baba tarzı amcalar.
zaman zaman dalgın anınızda denk geldiklerinde inceden tırsmanıza sebep olan amcalardır. şükür etmek çok güzel allahı sık sık anmak çok daha güzel ancak kısık ses ile lütfen ya sevgili amcalar rabbim içinizden de yad etseniz duyar sizi. bir anda insanların arkasından gelerek veya bir şeye kendini vermişken öyle bağırınca bünyede sıkıntı oluyor kısa süreli de olsa.

gene bu amcalar camide namazdayken tüm sureleri yüksek ses ile okuyup tam yanında saf tutmuş olan sizin kafanızın karışmasına sebep olan amcalar işte..
Bunu Bizim siniftaki universite egitimine devam etmekte olan 65 yasindaki x amcadan sınav aninda duymustum.
O gun en onemli dersimizin final sinaviydi x amcamiz arkama oturmustu sinav baslayali on bes dakka olduydu. Sanirsam o da benim gibi sorulari zor buldu başladi söylenmeye fisildayarak: ''allahim sen buyuksun ya rabbim , boyle de sorulur mu bu genclere yazik bu ulkeye yazik'' klasik yasli soylenmesi iste hayal edin sinav aninda bunu. Gülmemek icin kendimi zor tutmustum.
heil hitler demesinden iyidir.
Tatatata yine mi amcalar....
muhtemelen ölümü hatırlamanın refleksi olarak ortaya çıkan cümlenin amcalarıdır.
Metrobüse dolmuşa biss diyerek binen teyzelerin kocalarıdır.
benim lan, yemin ederim bu benim, bu yaşta böyleysem yaşlandığımda daha imanlı bir insan olacağım sanıyorum.

hacca falan giderim, şeytan taşlar dönerim ne bileyim işte.
Diline pelesenk olmuştur. Ani bir durumda insanın diline önceden ne alıştıysa, hangisini söyler ve tekrarlarsa o kelime çıkar.

Rahmetli dedemi hatırladım şimdi.
gerçeği söyleyen insanlardır.
Diiyecek bisey kalmayinca, konu kilitlenince yeni konuya gecme cumlesi olarak kullanilir.

Doga bosluk kaldirmaz.
Bunu bende yapıyorum manyak mısın? Amcalar mı yapıyor sadece?.

görsel .
gerilim, aksiyon.
Yazıların tümünü okudum da...

Allah sizin dilinize düşürmesin, dedim. iyi ki varsınız gençler, çok güldüm.