bugün

anarşinin temeliyle çelişen olayın sonuçlarıdır.

anarşi almış başını gitmiş ne iktidarı olm?
aslında çok garip bir olay ya da paradoks gibim bir şey var aslında her ne kadar başlıkla alakadar olmasa da, devletsizlik sistemsizlik gerçekten olsa sonunda ya da sistemsizlik sistem olsa amaca ulaşılsa sonuçta kendi kendini imha eden bir durum ortaya çıkıyor gibi. neyse yatsam fena olmayacak. *
bundan kötüsü olamaz.
muhtemelen hemen hemen her gün bir kurumun lağvedilmesi şeklinde bir süreç yaşanır. sonra da devlet lağvolur. ama sonra ne olur, orası meçhul...
Anarşizm mevcut hiyerarşik devlet sistemine ya da devlet gibi kurumlara karşı olduğundan, bir siyasi parti kurup iktidara gelmeleri çok absürd olur.
Anarşizm, devletin lağvedilmesidir. Yönetim ellerine düşerse devlet dakikasında lağvedilir.
taksim meydanının adı bakunin meydanı olurdu.
anarşistler, hırlaya havlaya arabanın peşinden koşan köpeklerdir. araba dursa ne yapacaklarını bilemezler.
kendilerine ne hayırları varki devlete olsun dedirtir.
(bkz: anarres)
kollektivizm, anarko-sendikalizm, toplumsal anarşizm vs gibi kavramlardan/oluşumlardan habersiz, kıt ufuklu yurdum ergeninin tahayyül edemediğidir.

tek bildiğiniz "anarşizm kaostur" klişesi. siyah giyip esrar çeken zevat geliyor çoğunuzun aklına, anarşi sözcüğünü duyunca. öyle googleye 'anarşizm' yazıp ilk gördüğün cümleyi burada paylaşıp olmuyor.
bütün siyasi partiler kapatılır ve tek partili muktedir baskıcı bir düzen kurulur.
(bkz: ak parti ve anasizm)
anarşizm insanlığın nihai hedefi olmalıdır. bilinenin aksine anarşizm kaos ortamı değil, insanlığın kurallar olmadan birlikte yaşayabilecek zihinsel evrimini gerçekleştirmiş olması anlamına gelir. fakat evde sürekli anne babasıyla "ben her şeyi bilirim" diyerek kavga eden sözlük gençleri bunlardan binaber tabii.
anarsizm de diğer düzenler gibi zamanla kendine çalışacaktır.
(bkz: ütopya)