bugün

Türkler Anadolu'ya geleli daha bin yıl olmamış fakat 1 milyon yıldan fazla olan Kürt tarihini görmezden geliyorlar. Hazreti peygamber efendimiz ayı ikiye "bölerken" de, lidyalılar parayı bulurken de, libyalılar kaddafi'ye isyan ederken de, dinazorlar yaşarken de biz hep anadoludaydık.

Kürtlerin ne kadar eski bir medeniyet oldukları "hasif tas hosâf"ın "kütüdgü bilek" adlı kitabında anlatılmış. Bunlardan bazıları;
1- kürtler eşeği ilk evcilleştiren insanlardır. Eşekleri ağır yük taşımada, yol yapmada ve bazı özel işlerinde kullanmışlar.
2- kürtler 20 kişi ile hint sarayını basıp padişahları aamir kahhan'ı esir almışlardır.
3- amerikalılar ile 1 tane kürt kalana kadar savaşmışlar ve son kürt kandil dağına saklanmış, orada kendi kendine çoğaldıktan sonra tsk bombardımanı ile açılan bir delikten çıkmış ve örgütlenmiştir.
dünya kürtlere ait. anadolu ne kelime. *
Yanlislikla eksi aldin mutlu musun?
(bkz: Hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
görsel
kürtler aslen o dönemde mezopotamya'da yaşamaktaydılar. ve mezopotomaya tarihin hiçbir döneminde üzerinde yaşayan halka kesin yurt olmamış bir bölgedir. eğer anadolu'nun o dönemki sahibinden bahsedecek isek ermeni ve rum'ları örnek gösterebiliriz. ancak yurt kanla, savaşla kazanıldığı için anadolu'nun kesin sahibinin türkler yani bizler olduğundan başka bir deyişle anadolu'nun türk vatanı olduğunu açık olarak belirtebiliriz.

'kürtler'in vatanı neresidir?'' sorusunun ise cevabı ''hiçbir yerdir.'' olacaktır. zira kürtler tarihin hiçbir döneminde devlet kurma ihtiyacı hissetmemiş, doğal olarak mısır veya çin gibi köklü bir devlet geleneği olmayan, halk tabakası feodaliteyi oradaki ismiyle ''ağalık düzeni''ni benimsemiş ve bu duruma karşı koyma ihtiyacını var olduğu günden bu yana hissetmemiş bir topluluktur.

not: bana özel mesaj veya entry yoluyla, ''5000 yıllık şanlı kürt tarihi''(!) masallarıyla mukabele edecek yazarları çok ağır bozabileceğimi beyan etmek isterim. önce benim yaptığım gibi ''milliyetçilik'' gömleğini çıkartıp objektif bir gözle, doğru kaynaklardan araştırma yapmanızı size salık veriyorum.

edit: bozabileceğim kişilere ''halk tabakası feodaliteyi oradaki ismiyle ''ağalık düzeni''ni benimsemiş ve bu duruma karşı koyma ihtiyacını var olduğu günden bu yana hissetmemiş bir topluluktur.'' beyanatımı kullanarak pkk terör örgütünü haklı çıkarmaya çalışıp zırvalayacak vatan hainlerini de eklediğimi belirtmek isterim.
türkler anadoluya geldiğinde henüz kürt diye bir millet olmadığı için uydurma rivayettir.
görsel
padişahı esir almışlar...
kandilde bir başına çoğalmış....
şimdi inandım.
inanilabilecek gerçektir.
görsel
Askerin zükmeye götürdüğü hewal.
doğrudur. hatta tüm dünya milletleri kürtlerden türemiştir.