bugün

Cinayet büro başkomiseridir behzat ç.haksızlığa tahammül edemeyen adamdır. evlat acısı nedir bilen adamdır. kızının ne giydiğine karışmayan adamdır. kadınlara insan gibi davranan adamdır. kadınlara insan gibi davranmanın önemini, iki evladından birini bedel olarak ödeyip, yeniden öğrenen adamdır. Saçma sapan konuşturtmayan adamdır. evlenme teklifini reddeden kadının telefonundan gelen "özledim seni" mesajını, günlerce telefonunu önüne koyup seyreden adamdır. sevdiği her akşam üstünü örtsün diye yatağa ondan önce giren adamdır. emrinde çalışanları kendi evladı gibi seven adamdır. evlat acısını, aşk acısını kalbine gömen adamdır.karısını kaybettikten sonra, başka kimseyle beraber olmamaya yemin eden adamdır. emrinde çalışanlardan birinin kızkardeşinin harç parası için, arabasını satmaya kalkan adamdır. sevdikleri kaç kere başlarını belaya sokarlarsa soksunlar, yılmadan usanmadan yardımlarına koşan adamdır. Tekli koltuğunda belgesel izleyip huzuru bulan adamdır.evladını öldürdükleri için, evladının katilini öldüren babayı yakaladığında, sorgularken ezmeyen adamdır. radyoda neşet ertaş şarkısı duyduğunda, "sesini aç la şunun" diyen adamdır. adaleti uygulamaya çalışırken, akıntıya karşı kürek çekmekte olduğunu bilen adamdır. şu hayatta alacağı tek terfinin sudan biraya, biradan da viskiye olacağını bilen adamdır. yakaladığı katillere, "ben senin vicdanını s.keyim" diyen adamdır. ekranlarda olması, birilerini rahatsız eden adamdır. bu yüzden de bizden, zamansız olarak ayrılan adamdır.
Amirim…yolun açık olsun
kendi tabiriyle iyi bir adam olamayan fakat kimsenin de adamı olmayan adamdır.
rakıyı 1 parmak su, geri kalanı rakı olarak içen adamdır.
huseyın'ın meyhanesınde 4 kişinin 3 ay boyunca içtiği içkileri tek başına ödemeye kalkan adamdır.
adam gibi adamdır.
seni seviyorum cümlesini söylemek yerine, hissettirmeye çalışan adamdır.
her sorunun cevabının "heaaa" olduğu bir adamdır, adamdır.
komik adamdır vesselam.. seni özledim mesajına günlerce ne cevap yazsam diye düşündükten sonra bir arabanın arkasında yazan tabir-i caizse çakal cümlesini cevap olarak gönderen adamdır.
"nasılsın?" sorusuna saçma sapan konuşma cevabı veren adamdır.
gözyaşları akarken gözlerinden, bizi de ağlatan adamdır.

bir diziden fazlasıdır bu. insanların haksızlıkla baş edebilmesini öğretmeye çalışmaktadır.
koyun olmamayı, ses çıkarabilmeyi öğreten dizidir.
bunları anlamayanlar bu adamı içkici, seks düşkünü biri olarak görür.

biz seni unutmayız amirim.. öğrettiklerin için teşekkür ederiz.