bugün

genelde ailece yapılan ve tartışma olan sahnedir. ailenin topluca bir konu hakkında konuşup kavga etmesi için güzel bir an dır. akşam yemeklerindede kavga olur , bunuda eklemek istedim.
bira içen adam görme olasılığı olan sahnedir.
mısır gevreği olmazsa olmazıdır.
ufacik bir kabin icine got kadar cereal dedikleri tahil ezmesi ve sutren olusan bulasik suyu kivamindaki gevreklerini yiyerek devam ederler halbuki bana verseler o gevrekler kahvaltidan once atistirmalik bitiririm komple paketi.
sucuklu yumurta veya menemen olmayan kahvaltı sahnesidir.
ekmeksiz yapilan anlamsiz kahvaltidir.
masada bin tane sise olur genelde.
omleti çatal bıçak eşliğinde bi nefeste yutarlar yada ekmeğe garip marmelatlar sürerler.
zikkim yiyin ecnebi usaklari.
kahvesinden bi yudum alip, masada bulunan onca seye dokunmadan acilen ise gidenlerin ziyan ettigi bi kahvaltinin sahnesidir.
sikik masanın etrafında birbirinden bağımsız oturup herkesin kendi spesiyalini yediği sahne.
gevreğe süt dökmeler , o gün kendisine sadece sandviç yapan çocuk ve lanet olası canı hiçbir şey istemeyen kız illa ki olur. fıstık ezmesi ile yetinen baba da eksik olmaz.

bi allah kulu da demiyo ki aga biz nasıl fitaminsiz kalmıyoz ? fitamin yok. o ficudların zayıf düşmesi lazım.
(bkz: şampiyonların kahvaltısı)
kahve, portakal suyu, pancake, bacon, fıstık ezmesi... dünyayı yerler yani.
akçaağaç şurubu vardır.
anne tezgahta omlet pişiriyordur, çocuk masadadır. baba aceleyle sahneye girer ve kravatını düzeltmektedir. iki dakika sonra çocuk kalkar "seni seviyorum baba" der ve evden çıkar, baba arkasından "ben de seni evlat!:)" yapar. kapı kapanınca evin anası asıl konuyu açar, baba kendini savunup "bu sefer değişeceğime söz veriyorum, her şey çok farklı olacak falan der.

cut.
Palas pandıras yapılan kahvaltıdır. Ana baba işe geç kalır, çocuklar servise... Anne, telaşla, çocuklarına hazırladığı, fıstık ezmeli sandviçleri, kese kağıdına koyar, verir.
Erken uyanmayı, adam gibi kahvaltı etmeyi bilmezler...