bugün

'amerikan filmleri' kalıbından ölesiye nefret etmeme rağmen, bahsedilen saçmalığın sadece ve sadece hollywood yapımı filmlerde vuku bulmasından mütevellit bana bu sözcüklerle bir başlık açtırmış, manasız ve sinir bozucu bir olayın kahramanı aktörlerdir efendim amerikan filmlerinde tek yumrukta bayılan herifler.. genelde senaristlerin biraz basite kaçma dürtüsüyle hareket ettiklerinden dolayı bu tarz sahnelerle karşılaştığımızı düşünmekteyim.. misal, bruce willis gece bir yere gizlice girecek, bir bakıyor bir nöbetçi.. karşısına çıkan herifi öldürse olmaz şimdi ağır kaçar, insanlar yadırgar.. teke tek street fighter tarzında uzun bir dövüşten sonra dayaktan etkisiz hale getirse hem manasız olur bu adamın telsizi neyimi yokmu manyak gibi dövüşsün elin herifiyle, hem de sahneyi gereksiz yere uzatır.. e tecavüz edicek gibi eterli bez (amerikalılar kloroform diyor) de kullanamaz koskoca bruce willis.. ne yapsın senaristler de kendilerine de saçma gelse de okkalı olması koşuluyla tek yumrukta nakavt ettiriyorlar willis'e gariban nöbetçiyi.. amerikalılar yiyor olabilir ama biz kıllanırız kardeşim yemiyoruz.. bir kere o hıyarı oraya nöbetçi diye dikenin aklını seveyim ben.. hayatımda dahil veya şahit olduğum hiçbir kavgada yumruk yiyip bayılanı görmedim ben.. ne kıytırık nöbetçiymişsin sen kardeşim tek yumrukta alabora oluyorsun.. e hadi bruce abimiz bu işin kaşarı olmuş artık koydu mu oturtan cinsten.. noktasını biliyor derler ya öyle ezbere önüne gelene dayıyor yumruğu bayıltıyor.. e be kardeşim madem böyle bir kudret var elinde niye sonda en baba adamla dövüşürken zayıf sallıyorsun kroşelerini.. nöbetçileri nuri alço gibi bayıltmayı biliyordun kendinden geçirsene şu son dallamayı da.. bu salak ayrıntıya bir kez takınca sinemasever bir insanın hayatı zehir olabilir çünkü 3. sınıf aksiyon filmlerinden en iddialı ve son model hollywood yapımlarına kadar yer yer görülebiliyor bu bayıltma olayı.. insanı filmden soğutuyor.. her önüne geleni koy tokadı allahını şaşırsın.. ne kolaymış bruce willis olmak anasını satayım..
karamurat & battal gazi gibi filmlerde oynayanlarin cocuklarini topluca amerika'ya yollamasi sonucu hollywood'da baslayan akim.
bu konudan etkilenenlere dünyayı kurtaran adamı izlemelerini öneririm.

Bizim aktörümüz * uzaylıyı devirıyor, dünyalıyı bayıltmak da neymiş. peeh...
yeterince sert, doğru yere atılan ve hazırlıksız gelen bir yumruğun bir insanı bayıltabileceğini bilen insanı şaşırtmasalar da yine de abartılan ve çok çabuk bayılan heriflerdir.

(bkz: aksiyon filmi aktörleri)
Kahvaltıyı sağlam yapmamış, Babaannesinin okuyup üflemediği heriflerdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar