bugün

sadece hollywood filmlerinden dünyayı takip eden kişi iddiası. eğer güney amerikalı, çinli, hindu, afrikalı, türk değilseniz yanlıştır.
abd her zaman avrupanın alt sınıf insanlarının yaşadığı yer olacaktır.
dünyada tek ülke kalırsa belki bir ihtimal..
Amerika her yönden güçlüdür. Amerika'da yaşayan herkes kendini son derece güvende hisseder. Kendilerini koruyacak son derece güçlü bir devletleri ve ordusu vardır. Dünyada ki her türlü aktiviteye son derece güçlü tepki verirler. Amerikan kamuoyunun istemediği hiçbir şeyi amerikan devleti ne kadar isterse istesin yapamaz. Bu özellikleri güçlerinin kaynağıdır. Amerikan devleti demek amerikan halkı demektir. Ahlak kuralları herkesin sandığının aksine çok önemli ve yön vericidir. insanlar devlete son derece bağlı olup yeri gelince gönüllü hizmet verirler. Amerika devleti her ulustan ferdi çok kısa süre içinde amerikan vatandaşı kimliği içinde öğütüp sistemine entegre eder.
Bakış açısına göre değişen cümle. Oradan öyle gözüküyor olabilir,başlığı açan arkadaşla uzun teatilerde bulundum,kazbank ta hesabı varmış,kendisini mazur görün.
Kimse kimseyi sömürmüyor. Sen teknolojisi yüksek ve önemli bir ürünü yüksek kalitede ürettiğin zaman bunu senden ilk alan amerika olur. Sen teknolojik üretim yapamadığın için bağımlısın. Bunun nedeni ise amerika değil senin beyinsiz yöneticilerin. ikinci dünya savaşı sonrası g.kore bizden elli sene gerideydi. Marshall yardımından aynı zamanda yararlandık. Allah ondan razı olsun islamı ihya eden tarikat ve cemaatlere özgürlüğünü yeniden veren adnan menderes ve takipçileri sayesinde elli sente muhtaç olup. Radikal islamın kucağında hopluyoruz.
En güçlü devleti olduğu kesin ama yığınla fakiri ve de evsizi var Portland a gidenden duydum. Felaket derecede evsiz varmış. Ayrıca sağlık hizmetleri inanılmaz pahalıymış -ciddi hastaliklarda-100000+ dolarlardan bahsediyorlar.
marvel evreninde gerçekliği doğru önermedir.
Zenciysen yada Müslüman yada göçmen,durumlar değişir.abd polis devletidir.tabi eyalet e göre değişir ama polis tarafından araçla durmadı diye öldürülen,sarhoş elini havaya kaldırmadı diye vurulup öldürülen bir çok haber iZledik.
karşı çıkan ipnedir.