bugün

bi kadın "am benim dilletirim" diye pankart asınca entel solcular için o feminist oluyor(!). ancak bir erkek çıkıp " y*rak benim yalatırım" diye pankart açsa " vay abaza kadın düşmanı görgüsüz vs vs". ben de buna tavım.
doğru söze ne hacet...

mal benim elletirim,
mal benim bellerim.

bağ belletecek bağyanlara duyurulur
bağınız,bahçeniz itina ile bellenir.

belleyen necadi
mür:0 5** *** ** **
doğru söze ne denir.lakin o beyaz kelimenin altında acaba gerçekte ne yazıyordu benim merakım orda.
bu kelimeyi yazıp protesto meydanına çıkan kadın çok şaşırmış. birde üstüne pişmiş kelle gibi sırıtıyor. canım ülkem insanları erkeklerin çok küfür etmesinden yakınıyordu. lakin kadının açtığı pankart tam skandal. bir kadının ağzına hiç küfür yakışmıyor hemde bu şekilde. eski yaşlı insanların kesinlikle yapamayacağı bir olay. hatta bu insanlar, şöyle söylerdi. bir kadın, küfür ediyorsa o kadından kimseye hayır gelmez. karılık yapamaz.
görsel
namus bekçilerine "sanane benim tercihlerimden. ister bakire kalırım, ister kalmam. bu beden benim. çek elini, dilini üzerimden" demek istenmiş ama olmamış. çirkin.
''dil benim yalarım, bağ senin dalarım.'' şeklinde karşılık alabilecek döviz.
Eğer gerçekse hakikaten yazık ben bu kadar kirli bir ifade görmedim.
Bunları sikip sikip bırakıyorlar sonra erkekler çok re rö.
Ne bok yiyosan ne bana ne.
bu söz beni çok tahrik ediyor amına koyayım senin.
am sahibi bütün kadınların, pekala kurabileceği bir cümle. lakin maalesef erkeklerin böyle bir lüksü yok. arz talep meselesi göz önüne alındığında, ama olan taleple çüke olan talep kıyaslanamayacağından ötürü, çük sahibi olan zavallı biz erkekler, işin her zaman arz tarafında kalmaya mahkumuz.

yarrak benim dolarım, taşşak benim sallarım... en fazla budur amk.
ana bir bacı iki gerisine salla siki mottosunun kadınsal versiyonu.
sonuna kadar doğru bir sözdür. O düşüncedeki kadınların fikren destekçisiyim, fakat üslup olarak doğru bulmadığım pankarttır. Daha zekice bi yaklaşım yapılmasını umardım.
bunu diyen insan(!) "sen evlenilecek kız değil eğlenilecek kızsın" sözünden büyük rahatsızlık duyar, halbuki bunu kabullenen ve benimseyen yine sensin.
şimdi yanına gidip kibarca "hanımefendi musaadenizle dilleyebilir miyim?" desem ne sapıklığim kalır ne ırz düşmanlığım.