bugün

şeker hastası sözlük yazarının bayramda tatlıyı fazla kaçırması sonucu söylenen cümle.
kime ne fayda getireceğini anlamadığım eylemdir. bazıları nedense alt nesilleri okuldaki gibi kendinden alt sınıfta olan çömezler sanmaktadır. halbuki 1. nesilde 10 yaşında ne değdini bilmeyen bir çocuk varken 7. nesilde üniversite bitirmiş bilgili bir adam olabilir. ama bırakın oynasınlar efendim böyle sözde devrecilik yapsınlar.
pire için yorgan yakmaktır.
sığ bir düşünce yapısına sahip yazar söylemedir. hatta canı bile sıkılmış olabilir. başka türlü böyle birşeyin insanın aklına gelmesi çok zordur.
karması emekli- dul- yetim yazarın yalnızca düşüneceği eylemdir. böyle bir yazar dünyayı mı kurtaracaktı. *
(bkz: karması eksiye düşen yazarları silmek) *
6. nesil (5.479)
7. nesil (4.397)

okudun mu bu kadar yazarı tek tek? genellemeni seveyim senin, kurduğun mantıklı cümleleri, noktalama işaretlerini hatasız kullanışını, imlanı, üslubunu, oyunu, buyunu...
--spoiler--
bugün yazılmış olan 1800 entrynin 1799 unu bu nesil yazmıştır tabi ne yazmış konusuna girmek istemiyorum çünkü o zaman bu faşist düşüncenin gerçeklik kazanmasını istiyor insan...
--spoiler--
sen müthiş bir konuya değinmişsin gerçekten. oldukça gerekli bir başlık açmışsın süper de bir entry döşemişsin. ne diyelim, utandım bir altıncı nesil olarak, helal olsun!

osman pamuk değil o ama, pamukoğlu. faşizmden bahsederken kafan karıştı sanırım. herkes hata yapabilir ama değil mi? takmamak lazım. gerçi sen kesin onu da bilinçli olarak öyle yazmışsındır. sonuçta eskisin, bütün buralar senin...
(bkz: şu an ağlıyorum biliyor musun)
çok saçmalayan altıncı ve yedinci nesil yazarlar var. ama hepsi değil. nesille alakası yok bence. bak şimdi bu başlığı açan arkadaş ikinci nesil ama en az bir yedinci nesil kadar saçmalayabiliyor. hayat çok acayip yani. ben üçüncü nesilim mesela hiç saçmalamıyorum. bence üçüncü nesil olmayan herkes silinsin. zall ile beni yalnız bırakın hatta. naabıcaksak.
(bkz: silemediğin yazarı artılayacaksın)
öncelikle bütün buralar lock'un değil benim.. bunu belirteyim.. karışıklık olmasın.. yedirmem sana bu pastayı süt kardeş.. sonra illa birine tapmak gerekiyorsa helvadan bereket tanrısı yapıp ona tapının açıkınca ihtiyacınızı giderirsiniz.. son olarak da; yedinci nesil bilinmez ama altıncı nesil için gerçekleşmesi sözlük adına büyük kayıp olmayacaktır..

yedinci nesli ben seviyorum açıkcası onlar kimi sever bilemem.. zaten orası beni zerre ilgilendirmez..

kırk yıllık naziyim böyle faşistlik görmedim arkadaş..
altıncı ve yedinci nesillere karşı gereksiz yere diş bileyen yazarın figanıdır.
o zaman sizi faşist düşünce tarzını yaşam felsefesi haline getirmiş insanların arasına alalım lock. yazılan entryler hakkında yorum yapabilecek kadar geliştirdiğini düşünüyorsan kendini, bu tarz bir komplekse de girmemen lazımdı bana göre. bu önceki nesiller ne kadar hazımsızmış ki, kendilerinden sonra gelen nesillere bu denli ciddi ciddi,buranın bir sözlük olduğunu unutup, sanki anasını-babasını öldürmüşçesine kin güdüyorlar. yani çok komik ve aptalca bir davranıış olduğunu hepimiz biliyoruz. bence sen de biliyorsun. ve canın acayip derecede sıkılıyor senin. o değil de burası sanaldı değil mi? birileri unutmuş bunu, hatırlatsın lütfen. bir de ciddiye aldığım için değil durumuna üzüldüğüm için yazdım bu bikaç satırı. sen temsilisin lock. senin gibi çok var burda. altıncı ve yedinci nesillere, yani üstün matematik zekanla topladığın 9876 yazara karşılık..

o değil de, krizi fırsata çevirip altıncı ve yedinci nesiller birleşirlermiş.(öeh!)
(bkz: ari ırk yazarlar)
tanım: sözlüğün niteliksizliğini azemi sınıra indirmek için, yapılması elzem görünen toplu kıyım.

lan şimdi beni yine konuşturucaksanız...

haydi bismillah.
bakın canlarım bu iki şahsiyeti günahım kadar sevmem. aslında eskiden severdim, kaliteli bulurdum vesair son zamanlarda bir antipatik bulmaya başladım ki ne siz sorun ne de ben söylim. he tabi ne bu onların pipisine ne de benim.

görünüş itibariyle, toplu katliam gibi görünse de bu sözlüğün niteliksiz kısmı altıncı nesillerden sonra ayyuka çıkmış. daha doğrusu altıncı nesil sonrasında bir konu hakkında en azından tek cümlelik değil de bir paragraf bari yazabilen yazarlar üç beşi geçmemiş. onca yazarın içinde hesaba vursak adam gibi yazan 100 değildir. net sayı verdim lan el insaf. eheh. bu tip başlıklarda peydah olan nesil savaşçıları, her başlıkta tek cümleyle entry sayılarını arşa çıkarırken, ancak bu tip eleştirel başlıklarda, tek satırlık yazarlıklarını bir kaç satıra çıkarabiliyorlar ki taktire şayan!

şimdi benim canlarım; yazamıyorsan sadece okuyucu ve oylayıcı olmayı dene. yok illa yazacam aşkına tutulmuşsan forum/çet girdilerinden biraz daha fazla veriler ortaya koymaya çalış. buranın bir sözlük olduğunu idrak et. ey forum sayfalarından fırlamış gelmiş olan ergen kardeşlerim; biliyorum ki sözlük ortamı tabiyki daha cazip, argo konuşabilme özgürlüğü olduğu için o ergen duygularını ortaya dökebileceğin bir ortam burası.

ama yarim yarim, yapma gözünü sevim. bu sözlüğü seven, dikkate alan eski ve hala yazmaya kasan onca nitelikli yazara bu tavrınla saygısızlık etmiyor musun?

yapma dostum, ara sıra gel 'yarrak' bakınızı ver haftada bir mesala sonra git! durma git! gözünün yağını yiyim. yirim.

not: altıncı ve yedinci nesilin o kaliteli, nitelikli yazarcanları sizler üstünüze alınmayın canlarım, sizler saygıyı hak ediyorsunuz.

edit: eksilerden de anladığımız kadarıynan, bu yeni nesiller bizi tüketir hafız ahahaha.
yedinci nesili bilmem de altıncı nesili silmekle sözlügün tadının kaçacağı doğrudur. gerçi b.ku çıktı sözlügün bi kaç tane faşist olsun, polisi olsun silmek gerek ama. demiyorum bişey hadi tamam. ** *
(bkz: sözlüğü sahiplenmek) (bkz: kendini zall sanıp hayaller kurmak)
(bkz: nesilcilik yapan yazarın ezik olması)
kör ölür badem gözlü olur.kolaysa yap da görelim sen çok ağlarsın arkamızdan ama iş işten geçmiş olur güzelim.