bugün

21. yy.'da hala nesilcilik yapan tospaların aslında bu işi yapmalarındaki asıl neden hayatta hep loser olarak takılmaları ancak sözlüğe gelince adam olmalarından kaynaklıdır.

boş egolarını ilk nesillerden olmasıyla doldurmaktadır. zaten hayattaki tek başarısı da "uludağ sözlükteki ilk nesillerden" olmasıdır. bu onun ezik olmasını değiştirmez. hep eziktir ve düşük nesilli ezik olarak kalacaktır.

eskiden sözlükte nesil yokudu. Eski sisteme dönülse, en azından nesil hiç olmasa bu nesilcilik de ortadan kalksa amınım en azından şu ezikleri görmekten kurtuluruz.
karması hala 40-50 arasındadır, 7. nesil bazı yazarların +200 olmasını kıskanır.
komedidir. ve yazıktır o yazara.

geçen sene bu zamanlar, bilen bilir, muthiş geçecek, karşıt görüşler birarada çok eğleneceğiz diyen bir organizatörümsü, o zirveden adam kovmuştu, gelen kişinin görüşü sebebiyle. ben de o zirve sonrasında o organizatörümsü ile tartışmıştım.
sözlükle ilgili değil, görüşlerle ve hareketlerle ilgili veryansın ederken, adam kalkıp bana sen benim kaçıncı nesil olduğumu biliyor musun? demişti.
o an karşımdaki ne olduğu tanımlanamayan varlıkla tartışmanın anlamsız olduğunu, dediklerimi niye anlamadığını ve zirvede niye öyle bir çiğlik yaptığını anlamıştım.

demem o ki; bazı aklı evvel yazarlar nesilleriyle gereksiz yere övünüyorlar. bu da onları düşürmekten başka bir işe yaramıyor. o zavallı arkadasların ayaklarını yere bastırmak için ekşi'deki gibi nesillerin ortadan kalkması güzel olabilir.
elinde yetkisi varken düzeltemediği yeri daha sonra hunharca eleştiren ezikten zerre farkı olmasa gerek..