bugün

vadeli ve vadesiz şekilleri mevcuttur. güvenli bir şekilde altın alıp saklamaya yarar. kuyumcudan gidip de altın almak yerine hesabınızdaki altınları alıp satabiliyorsunuz. böylece, kuyumcuya verilen işçilik maliyeti ortadan kalkmış olur. başka avantajları da var tabi.
kuyumcularda gram arasında 4 tl oynarken, altın hesaplarındaki fark yaklaşık 70 ykr'dir.
faydalı bir hesaptır. vadesiz olanı daha iyidir. altının en iyi birikim aracı olduğunu ve fiyatının çok düşmeyeceğini bildiğimize göre tavsiye edilir.
yapılan vergi kesintisiyle vadesiz hesap ile eşdeğer konumda olan hesaptır. varsa paran, bankada kiralık kasa al bir tane. aldığın altınları da aldıkça at içine. hem güvenli, hem kazançlı. kiralık kasaların yıllık fiyatı 150 lira civarında. 5 yıl boyunca yapılan altın birikimi kat kat öder bu parayı.
ayakta uyutma durumları da söz konusudur.
hesabınız da 10 gr altın var ise siz bunu bir güvence olarak düşünüyorsunuz. lakin altın fiyatı diyelim ki 90,10 ve siz bozdurmak istediniz. fakat bozdurma tutarı olarak 90,00 gözüküyor. fiyat kaç olursa olsun bazen bozdurma tutarını aşağı çekiyorlar sanırım bu da komisyon amaçlı. yani güvenmeyin ki 10 ge altınım var bozdururken de ona göre bozdurum diye.
hala güvenilir mi? güvenilir değil mi? düşünülen hesap türü.

Kimseden de çok açıklayıcı bir bilgi gelmemiş.
bu ay maaşı alınca bankaya gidip açtırdığım hesap. konu hakkında bilgisi olan yazar kardeşlerin mesaj kutumu doldurmaları rica edilir.
bankalarda altın yatırımı için vadeli ve vadesizi bulunan hesap. ben şahsen şu an halkbank'ın vadeli altın hesabını kullanıyorum.
Bugün aldım 13 gram ama mesai saati dışında alınca zarar ediliyormuş.
vadelisine altınları yatırdığım hesap. h.bankta vadesizi vardı. bir de vadeli açtırdım. sarıları yatırdım.

(bkz: civcivler)
(bkz: haram)
yatırımlarını altın olarak yapan kişiler için altın günler adı altında destek sunan banka hizmeti. (bkz: halkbank)
Sabah sabah aklımı kurcalayan mevzu. Ziraatte açmak daha iyiymiş diyorlar. Fikir verirseniz seviniriz.
altına uzun vadede yatırım yapmak nerede olursa olsun karlıdır. yastık altında bile olabilir.
Altın hesabı, yatırımcıların altın birikimlerini yastık altından çıkararak bankalarda mevduat ürününe çevirmesini sağlayan bir hesaptır. Cumhuriyet altını, kolye, bilezik, çeyrek altın gibi kuyumlar bankalar tarafından değerlendirilerek altın hesabına aktarılır. Ayrıca anlık kur değerlerine göre para karşılığı altın hesabı açmak da mümkündür. Bende gram altını hesabımdan birde buradan takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/altin/gram/
Hiçbir sike yaramayan bir hesap türüdür. Sadece banka altın mevduatınızı işletir kar eder size de biraz koklatır. Altın için en güvenli ve garanti yatırım bankadan kasa kiralayıp mevcut şekilde muhafaza etmektir.
fiziksel adamdır. zaten öyle ahım şahım paran yoksa mesela 10k 20k gibi hiç gerek olduğunu sanmıyorum hesaba falan.

çünkü bu meblalarla oynayan adamlar 2 TL çıktığı an yüzlerce lira yürütüyor.
ve bir de %1 vergi geldi altına biraz önünü kesmek için.

tavsiyem at kenara paranı az birikince git al çatır çatır altınını kaç taneyse dursun paşa paşa.