bugün

soru : iki işçi bir havuzu 3 saatte doldurmakta bir diğer işçi de arkadaşlarına yardım etmek şöyle dursun geçip karşılarında çekirdek çitlemektedir. peki bu üçüncünün yaptığı eşeklik değil de nedir? eşeklikse bu eşek havuzdaki suyu kaç saatte içer?
http://galeri3.uludagsozl...com/149/yozgat_260096.jpg
lemandan araklıyorum hala unutamdım o derece:
- aşağıdakilerden hangisini bitkiler yapar?
a) fotosentez
b) fotomontaj
c) foto namık - şaşırtma şıkkı aman diyim-
d) foton
e) fotojenik
edit: spoil gerekli mi?
Aşağıdakilerden hangisi, pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahiptir?

a) Soruyu tekrarlayabilir misiniz acıbaa?
b) Yoğurt
c) Salatalık
d) b+c = cacık
e) Valla artık ben ne desem boş.
sınava giren öğrencilerin 100 de 34 ü mühendislik istemektedir. mühendisliklerde sınıftaki kız oranı %12 dir. sınava giren adayın kahverengi gözlü, siyah saçlı, 175 boyunda ve espiri yeteneği var ise kız bulma olasılığı kaçtır?
(mavi göz x2 olasılık,siyah göz x1,5 olasılık, kahverengi göz 0,5x olasılık. sarı saç 2x, siyah saç 1x olasılık)

A) nah bulur
B) çok para harcarsa bulur
C) çok parayı nah bulur
D) çok uğraşır didinirse %12,5 falan bulur
E) başka bölüme geçer.
aşağıdakilerden hangisi hayaldir?

a) türkiye de işsiz insan sayısının azalması
b) ayrı eşinden tehdit alan kadın sayısının gün geçtikçe azalması
c) eğitim düzeyinin avrupa ile bir olması
d) kpss, öss, ygs, lys vb. sınavların öğrencileri olumsuz etkilediklerinin anlaşılıp kaldırılması*
e) hepsi
aşağıdakilerden hangisi geçen seneki ösym skandalıdır?
beşi beş kuruştan beş yumurta kaç kuruş eder ?
aşağıdaki sözlüklerin hangisinin kızları çok güzeldir.

a) ekşi sözlük
b) uludağ sözlük
c) inci sözlük
d) itü sözlük
e) kötü sözlük

cevap; uludağ.

merhaba kızlar.
küçük beyaz filler ve büyük gri fillerin cinsel hayatları aşadakilerden hangisi gibi olabilir.

a) hardcore.
b) oral.
c) hortum fetişi.
d) diş fetişi.
e) ösym başkanı ve sizin aranızdakinin aynısı.
Ahmet bir işi 9 günde bitiriyor. Mehmet ise aynı işi 43 günde bitiriyor, o da yarım yamalak, tam bitmiş de sayılamaz yani. Mehmet kadar sorumsuz, lakayıt adam olamaz. Haa, eğlence olsun, Mehmet hemen devreye girer. Ama iş deyince kaçar. Bu durumda Ahmet'le Mehmet beraber çalışırlarsa, o işin akibeti ne olur?

a) Ahmet, Mehmet'i daha ilk gün kalasla döver!
b) Ahmet işi bırakır, yük gemisine kalfa olarak binip
Nikaragua'ya gider!
c) Mehmet hepimizi şaşırtıp işi 5 saatte bitirir! (Asla olmaz böyle bişey abi!)
d) Mehmet, Ahmet'i de kendine benzetir, o iş yıllar yılı bitmez!
e) Hepbiri
sen benim farkımı farketmedin farketsende farketmez artık cümlesindeki anlam bozuklugu nasıl gıderılır?

a)farketmeyenin farketmesiyle
b)farkedenin farketmezden gelmesiyle
c)farkettim
d)benim için farketmez
e)cümlenin kurulmamasıyla

(bkz: intihar eden öss li)
aşağıdakilerden hangisi diğerlerinden daha yukardadır.
maymunlar ormanda yaşar kıçı açık dolaşır. çünkü donları yoktur. muzu çok yerler, çünkü severler. böyle uzun, kalın ve sarı muzları. muz yenmeden önce kabuğu soyulur. çünkü meyvesi içindedir. kabuğu yenmez ama içindeki yenir çünkü o muzdur muz manavda da satılır ama pahallıdır öyle herkez yiyemez zenginler yer. şimdi ormanda kıçında don olmayan hayvanın herzaman yiyebildiği muzu şehirde neden sadece parası çok olan insanlar yer. şehirlerde insana verilen değer büyük, kalın ve sarı bir muzun kaçta kaçı kadardır?

a)bok yesin amk fakiri.

b)deveyi diken insanı siken.

c) insanlık ölmüş aq.

d) onlar evde başka kalın şeylerle idare ediyo.

e)insan maymundan gelmemiştir ama galiba maymuna gidiyor.
2011 ygs sınavını baz alırsak:
japonların penisi neden ufaktır ? eğer penisleri büyük ve kalın olsaydı zenci olurlardı.

bu parçada varlık ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi sorgunlanmaktadır ?
2011 ygs sınavında çıkan sorular baz alınarak:
osmanlı padişahlarından biri bir gün bir yere gitmiş. Kimseye söylememiş. Veziri gizlice takip etmiş. Padişahın gittiği yerin iklimi çok yağışlıymış, bir de sonbaharmış, çok ıslanmış. Bilin bakalım vezir padişahı kiminle basmıs?
-bir de dipnot düşecekler bize (o bölgeyi soracağız sandın dimi gerizekalı nihahaha)
ibrahimoviç, "aziz başkanım beni al" dedi.

ibrahimoviç ve messi ile anlaşıldı, eşleri ikna edilmeye çalışılıyor.

bu habere inanan okurun iq'su kaçtır?

a) 5

b) arabada 5 evde 15

c) üjj bejj

d) sıfır

e) kaldı mı dohuz?
"ali parasının 3/5 i ile çekirdek, 5/7 ile de fındık almak ister.kuruyemişçi ali ye '...................' der?"

yukarıdaki cümlenin doğru olması için noktalı kısma şağıdakilerden hangisi gelmelidir?

a- ben sana 100 gr çekirdek, 50 gr. fındık versem
b- kapattık arkadaş
c- hıııııııı? neeeeeeeeeeee?
d- oğlum bi .iktir git kafamı bozma
e- sen bu parayla değil çekirdeğin 5 te 3 ünü, suyun 10 da birini alamazsın.
ankara'dan izmir'e doğru yola çıkan artı yüklü bir kamyon yarı yolda arıza yapıyor. Bu sırada oradan geçen bir adam şoföre 'aman hocam, bindiğin dalı kesiyorsun' demiş. Şoförse ' ye kürküm ye' demiş. Bu olaya divan edebiyatında ne denir?

A) teali bestan
B) hüsn-ü tali
C) hiç bir şey denmez
D) doğru cevap a'dır
E) hepsi (yanıltıcı şık)
uzmanlar aliyle veliye 4 gün boyunca katıksız ajdar ve nihat dogan dinletmişler. 4 günün sonunda sizce aliyle veliye ne olmuştur.
a)infilak olmuşlardır.
b)beyinleri sulanmıştır.
c)felç olmuşlardır.
d)ortadan kaybolmuşlardır.
f) yardıma muhtaç hale gelmişlerdir.
Dedesi Mahmut'a ayakkabı numarasının 2 katı kadar para vermektedir. Mahmut bu parayla 2 tane jelibon alır. 2 ay sonra jelibonlara zam gelir ve Mahmut by parayı biriktirmeye başlar. 2 yıl sonra dedesi vefat eder ve Mahmut biriktirdiği paraları dövize çevirir. Dövizler %2 değer kazanınca Mahmut 2 gün 2 gece uyumaz. 2 de bir evlenmek istediğini söyleyen Mahmut sonunda evlenir ve 2 kızı olur. Bundan 2 sene sonra da Mahmut ölür.
Buna göre dedesi mahmut'a kaç lira para vermiştir?
a)Zencefil
b)2222222222
C)Sabunu koydum leğene
d)Mahmut öldü ceremesi bize mi kaldı mınakoyim.
e)Biz mi sınava girdik o mu bize girdi?
f)Şansal BüyükA
g)Erman Toroğlu.
alinin elinde 200 tane bilye, velinin elinde ise 50 tane bilye vardır. veli aliyle bilyesine bahse giriyor ve kazanıyor. veli alinin elinde bulunan 200 tane bilyeyi alinin gözünün yaşına bakmadan alıyor. sizce velinin yaptıgına ne denir.
a)şerefsizlik.
b)ali cengiz oyunu
c)yemeyenin malını yerler.
d)hakkıyla kazanmak.
d)düpe düz ibnelik.
Ali ile ayşe'nin 5000 lirası vardır. harcamayacaklar lan hiçbirşey dağılın aq * *
a - ...
b - ...
c - ...
d - ...
e - ...
a şehrinden b şehrine giden bir araba 20 km gittikten sonra aniden yolda duruyor. henüz yolun yarısını gitmemişken sizce araba yolda neden duruyor.
a)şoförü sabahtan beri yemek yemiyordu onun için durmuştur.
b)lastik patlamıştır.
c)yolda tavşan görmüştür.
d)yolda rihanna görmüştür.
e)arabaya benzin almayı unutmuştur.
soru 1:yumurtamı tavuktan çıkar yoksa tavukmu yumurtadan çıkar?
soru 2:1 kg pamuk mu yoksa demir mi daha ağır?
soru 3:müdür müdür müdür?